Імплантований в область грудної клітини стимулятор блукаючого нерва повернув свідомість пацієнта, який залишався у вегетативному стані протягом 15 років. Робота на цю тему вийшла в журналі Current Biology.

Для експерименту вчені з Institut des Sciences Cognitives Marc Jeannerod в Ліоні шукали найважчі з можливих випадків. Вибір припав на людину, яка після автомобільної катастрофи протягом 15 років перебувала у вегетативному стані.

Учені протягом місяця дражнили блукаючий нерв пацієнта. Як подали, в результаті терапії активності головного мозку, рухливість і увага хворого покращилися.

Чоловік почав реагувати на прості речення і команди, які він ніяк не розумів перед початком терапії. Наприклад, він міг стежити очима за об’єктом, що пересувається перед його очима. На гучний заклик міг також повернути голову, повідомляє про результати експерименту інтерфакс, викликаючи видання Current Biology.

Читайте також:  Кому не слід пити зелений чай?

Результати показують, що правильне втручання може запустити зміни щодо ступеня свідомості навіть в самих тяжких клінічних випадках.