Деякі повсякденні звички можуть призвести до погіршення зору. Про це розповіла доктор медичних наук, офтальмохірург Тетяна Шилова. Вона перерахувала, на що звернути увагу.

Робота за яскравим екраном

Фахівчиня розповіла, що очам шкодить робота за яскравим екраном в темному приміщенні. Це пов’язано з тим, що очам доводиться постійно фокусуватися на об’єктах різної освітленості – переводити погляд з клавіатури на монітор і назад. А органи зору не можуть перебудовуватися з такою великою швидкістю.

“Щоб учні розширилися і звикли до яскравого світла, потрібно п’ять секунд, щоб звузилися для темряви, – потрібно до п’яти хвилин. Такий режим роботи призводить до перевтоми, почервоніння очей, головного болю і провокує зниження гостроти зору”, – пояснила Шилова.

Споживання малої кількості води

На органи зору негативно впливає і споживання малої кількості води-це може привести до сухості і дискомфорту в очах. Аналогічні симптоми є у самостійної патології – “синдрому сухого ока”. Вона вимагає медикаментозного лікування. “Тому якщо ви відновили водний баланс, але симптоми зберігаються, не відкладайте візит до фахівця”, – порадила Шилова.

Використання готових окулярів

За словами Шилової, багато людей купують і використовують готові окуляри, хоча вони можуть становити небезпеку. При виписці рецепта на окуляри офтальмологи враховують індивідуальні особливості кожного пацієнта, а при покупці готових окулярів такого не буває.

Читання в транспорті

Ще одна шкідлива звичка для очей-читання в транспорті. Причому тут не важливо, що конкретно використовує людина – смартфон, книгу, планшет. Під час поїздки руки не залишаються на місці, вони смикаються від кожної нерівності на дорозі. В результаті очі відчувають підвищене навантаження через зміну фокуса. Тому Шилова рекомендує під час читання в транспорті робити невеликі перерви кожні 10-15 хвилин, щоб очі відпочили і розслабилися.