Фахівці з Центру комплексного інсульту штату Мічиган в США визначили у людей, вакцинованих із застосуванням препарату Johnson & Johnson, ознаки розвитку тромбозу. У ряді випадків у пацієнтів спостерігаються задишка і сильні головні болі, що є вкрай небезпечним проявом, потрібне втручання медиків.

Американські вчені визначали схильність до тромбоутворення у пацієнтів, яким зробили щеплення від COVID-19. В ході спостережень медики розподілили симптоми на кілька груп.

Сильні головні болі

Найпоширенішим ознакою тромбозу вен синуса є тривалі головні болі, які розвиваються поступово і тривають протягом декількох годин. Біль посилюється протягом декількох днів, доставляючи занепокоєння пацієнтам.

Читайте також:  П'ять симптомів, поява яких потрібно обов'язково обговорити з терапевтом

Болі в животі

Багато людей, які пройшли вакцинацію, скаржаться на періодичні болі в області живота. Вчені розглядають даний ознака як один з головних, на нього слід звертати увагу. Згідно з інформацією FDA, мова може йти про стійку ознаку тромбозу.

Болі в ногах

Найчастіше тромби вражають вени на ногах. У пацієнтів, які пройшли вакцинацію, дана ознака також проявляється, причому, він є характерним. Іноді оніміння спостерігається не тільки в ногах, але і в руках, що може вказувати на тромбоутворення.

Задишка

Особи, які пройшли вакцинацію, можуть надалі страждати задишкою, заявляють дослідники. Утруднене дихання є вкрай небезпечною тенденцією, так як може вказувати на ознаки тромбоутворення.

Читайте також:  Що буде, якщо з'їдати жменю горіхів щодня, розповіла дієтологиня

Найнебезпечніші симптоми тромбозу

Фахівці заявляють, що найнебезпечнішими симптомами тромбозу після вакцинації є стійкі головні болі, що виникають на тлі грипу. Практика показує, що у деяких пацієнтів дані больові симптоми викликані не тільки вірусом. Мова може йти про ускладнення після вакцинації у вигляді тромбозу, в такому випадку слід негайно звертатися до лікарів і в обов’язковому порядку пройти томографію.

Згустки крові “зазвичай утворюються принаймні через тиждень після вакцинації і не більше ніж через три тижні після вакцинації, в середньому близько дев’яти днів після вакцинації”, – пояснила доктор Енн Шухат, головний заступник директора CDC.

Читайте також:  Вчені виявили продукти, які знижують ризик передчасної смерті

Джерело: EatThis, NotThat

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News