У суперечці про шкоду мобільних телекомунікаційних пристроїв, здається, поставлено крапку. Результати дворічного дослідження в рамках американської «Національної програми по токсикології» не виявили згубних наслідків впливу частот 2G і 3G на організм. А адже саме ці стандарти зв’язку вважалися найбільш небезпечними.

Дослідження проводилося на мишах. Протягом двох років вони піддавалися навіть більшому випромінюванню, ніж те, яке гіпотетично могло виходити від стільникових телефонів. Сеанси тривали по дев’ять і більше годин на день.

«Навіть в таких умовах кількість онкозахворювань, в тому числі, пухлин мозку, у гризунів не зросла. А значить, зв’язку між випромінюванням від мобільного телефону і ризиком виникнення онкології сумнівні », – вважають експерти з Управління по санітарному нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів.

Читайте також:  Пошкодження печінки: 4 симптоми, що вказують на небезпечний процес

Втім, не все так ідеально. Дослідники виявили, що у особин чоловічої статі, задіяних в експерименті, незначно збільшилася кількість пухлин серця. При цьому в стані здоров’я самок гризунів ніяких відхилень не було.

Джерело: MedikForum

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News