Багато хто стикався з онімінням в руках вранці після пробудження. Найчастіше це пов’язано з незручною позою під час сну. Але якщо ваші руки німіють уже довгий час, варто проконсультуватися з лікарем, попередив сомнолог, професор Роман Бузунов.

Лікар пояснив, що окрім незручного положення оніміння в руках під час сну може викликати тунельний синдром зап’ястя – здавлювання серединного нерва на рівні зап’ястя. Ця недуга часто зустрічається у людей, які працюють в офісі. В основному при тунельному синдромі німіють великий, вказівний та середній пальці.

У групі ризику перебувають і люди, які виконують руками одні й самі рухи під час фізичних навантажень на роботі. Вони можуть пошкодити нерв, через що в руках виникнуть біль, оніміння та поколювання, особливо в нічний час. Такий стан називають синдромом “робочої руки”.

Читайте також:  Чого не можна робити при безсонні

Куди небезпечніший шийний спондильоз – це хронічне дегенеративне захворювання, що вражає міжхребцеві диски, м’язи та сухожилля. Його діагностують в основному у людей похилого віку, які скаржаться на скутість у шиї, біль і оніміння в плечах, руках і пальцях.

Здавленими можуть виявитися і кровоносні судини. Цей стан називають синдромом грудного вдиху, коли у верхній частині грудей ушкоджуються судини та нерви. Спровокувати його можуть травми шиї, крива постава, рухи, що повторюються, і додаткове (шийне) ребро. Такий синдром діагностують переважно у жінок.

У діабетиків, людей із внутрішніми запаленнями, інфекціями, перенесеними травмами чи спадковою схильністю можуть виявити периферичну нейропатію – ушкодження нервів.

Читайте також:  Кава, яка вживається без цукру, допомагає скинути вагу

Сомнолог порадив вибирати для сну ортопедичні матраци та подушки, які ефективно підтримуватимуть хребет та шию. Під час сну не рекомендується класти під подушку руки та згинати зап’ястя. Якщо ви любите спати на спині з руками, витягнутими за головою, краще постаратися тримати їх поруч, щоб не защемити нерв.

Лікар також порекомендував робити невелику розминку для рук та зап’ясть перед сном.

Якщо оніміння в руках ви відчуваєте після пробудження та протягом дня з періодичним поширенням по всьому тілу, звертайтеся до лікаря. М’язова слабкість, запаморочення, біль у кінцівках та погіршення сну можуть сигналізувати про розвиток патології в організмі.

Читайте також:  Нестача сну підвищує ризик гіпертонії – ось скільки потрібно спати

У деяких випадках причиною поганого самопочуття вранці може стати подушка. Це не довговічний предмет, і іноді він потребує оновлення.