Про те, чи небезпечні родимки червоного кольору і чому вони з’являються, розповів дерматоонколог Дмитро Бейнусов. За його словами, це питання дуже хвилює пацієнтів.

Тіло будь-якої людини з народження покрито родимками: у кого-то їх 1-2, а у кого – то відразу кілька, і частенько багато людей виявляють на собі червоні родимки-ангіоми.

На думку Бейнусова, червоні родимки безпечні і не перетворюються в меланому.

– Існує кілька гіпотез, чому вони виникають. При цьому в будь-якому випадку їх наявність не означає проблем зі здоров’ям. Досить знати, що найчастіше вони з’являються після 30 років. Їх кількість може збільшуватися з віком − і це нормально, – зазначив лікар.

Нерідко у дорослих людей червоними родимками тіло покривається тоді, коли відбуваються гормональні зміни. Деякі лікарі вважають, що червоні родимки пов’язані зі збоєм функціонування шлунково-кишкового тракту і підшлункової залози.

Людям, у яких є багато родимок, і особливо червоних, лікарі радять утриматися від засмаги під прямими сонячними променями і відвідування соляріїв.

Раніше Бейнусов розповів про чотири правила, які допоможуть виявити пухлину шкіри на самій ранній стадії. Це, в тому числі, дерматоскопія всіх утворень на шкірі мінімум раз на рік, а також при будь-яких змінах освіти.

Рак шкіри-група пухлин з локалізацією на шкірі, в яку входять базальноклітинний, плоскоклітинний і метатипічний види. Серед усіх злоякісних захворювань шкіри частіше зустрічаються базаліома і меланома.

Меланома шкіри відноситься до надзвичайно злоякісних пухлин і становить близько 13% в структурі онкологічних захворювань шкіри, причому відзначається неухильне зростання захворюваності цією пухлиною.