Деякі люди в силу спадковості схильні до розвитку певних видів раку. Лікар-онколог Еліна Аранович розповіла про поширені види спадкового раку.

Існує таке поняття як “ракова сім’я” – родичі в ній хворіють одним і тим же раком. Між тим онколог пояснює: з «поганою спадковістю» передається не сам рак, а лише схильність до нього.

«Коли в сім’ї виявляють відразу кілька випадків захворювання на рак, найчастіше це виявляється випадковістю, чи буває пов’язано з тим, що члени сім’ї піддаються загальним факторам ризику, наприклад, курять», – повідомила Еліна Аранович.

Лікар-онколог розповіла, що від кожного з батьків дитині передається певний набір генів, з яким він також може отримати мутаційну версію гена, що підвищує ймовірність появи пухлини в якомусь з органів тіла. Однак з-за впливу генетичної мутації розвивається лише до 10% всіх видів пухлин, про це свідчать дані Американської асоціації по боротьбі з раком.

Читайте також:  Як захиститись від кишкової інфекції під час відпочинку на курорті

«Поширеними видами спадкових форм раку прийнято вважати патологію репродуктивних органів (рак молочної залози та яєчників) і травної системи», – повідомила Еліна Аранович.

Також, зазначила лікар, до розвитку раку можуть вести успадковані порушення у вигляді синдромів. Таке, наприклад, генетичне захворювання, як синдром Лінча, пов’язаний з виникненням раку товстої кишки, раку шлунка і сечоводу, рак тіла матки.

Лікарям відомі також синдром Коудена і синдром Лі-Фраумені, які є спадковими. Перший може вести до раку грудей, а також до раку травного тракту, щитовидної залози, матки і яєчників, другий – також до раку грудей, а ще до раку головного мозку, легенів.

Читайте також:  Лікар пояснив причину почервоніння обличчя у зрілому віці

Онколог порекомендувала ретельно і регулярно обстежуватися в першу чергу тим людям, у яких раком хворіли родичі першого ступеня – батьки, сестри, брати, діти.

Джерело: МедікФорум