Багато людей не впевнені у симптомах раку крові та не знають, коли слід звернутися за допомогою.

Рак крові включає лімфоми, лейкози та множинну мієлому. Лейкемія – це рак лейкоцитів, що у кістковому мозку. Лімфома – це рак лімфатичної системи, а множинна мієлома виникає в кістковому мозку та вражає плазматичні клітини.

Багато людей не усвідомлюють, що рак крові набув значного поширення. Щороку вони викликають більше смертей, ніж рак грудей чи простати.

«Щороку діагностується мільйони випадків раку крові у всьому світі», – каже лікар-онколог Андрій Воробйов.

За словами лікаря, як і багато видів раку, рак крові часто діагностується пізно, що погіршує прогноз.

Читайте також:  Сексолог дала пораду нерішучим коханцям

«Близько 30 відсотків випадків раку крові діагностується під час екстреної госпіталізації. 40 відсотків із них проживуть п’ять років, порівняно з 77 відсотками, якщо захворювання діагностує лікар загальної практики. Загалом серед населення низька поінформованість про рак крові. Це означає, що люди не впевнені в симптомах і не знають, коли звертатися за допомогою».

Ранні симптоми раку крові часто розпливчасті та неспецифічні.

Воробйов сказав, що анемія та низький рівень тромбоцитів викликають деякі з цих симптомів та ознак:

  • Нез’ясована втрата ваги
  • Втома
  • Легко з’являються синці
  • Шишки та набряки – через збільшення лімфатичних вузлів.
  • Проливний піт
  • Висока температура
  • Задишка
  • Рецидивні або постійні інфекції
  • Виглядаєш блідим
  • Шкірний висип та свербіж шкіри
Читайте також:  9 факторів підвищують ризик раку молочної залози

Без лікування рак крові стає занедбаним, а це означає, що кров, лімфатичні судини та кістковий мозок сповнені погано функціонуючих типів клітин крові.

І тут можуть виникнути й інші симптоми.

«Можуть виникнути відкладення у кістковому мозку, що викликають біль у кістках. Анемія погіршується, викликаючи задишку та біль у грудях. Погана імунна функція підвищує сприйнятливість до будь-якого виду інфекції, і хворий наражається на ризик пневмонії та сепсису. Хворий почувається все слабкішим і виснаженим, з поганим апетитом і подальшою втратою ваги. Рак крові може вплинути на мозок, викликаючи головний біль та судоми», – пояснює лікар-онколог.

Читайте також:  5 продуктів, які допоможуть запобігти хворобам серця

Вам слід звернутися до свого терапевта, якщо у вас є якісь симптоми, що вказують на рак крові. У більшості людей з будь-яким з цих симптомів не буде раку крові, тому важливо взяти це до уваги, але якщо у вас є такі симптоми, як незрозуміла втрата ваги, нічна пітливість, синці або легка кровотеча, не залишайте цього, зверніться до свого терапевта .

Щоб знизити ризик раку крові, якнайкраще лікуєте будь-які хронічні захворювання, харчуйтеся здоровою їжею, підтримуйте свою вагу в межах рекомендованого ІМТ, регулярно займайтеся спортом, не куріть і вживайте алкоголь у рекомендованих межах.