Оскільки сніданок є найважливішим прийомом їжі, лікар розповів, як починати свій день з продуктів, які можуть полегшити біль при артриті.

Артрит, відзначений запаленням, є поширеним захворюванням, яке спричиняє біль у суглобах. На щастя, певний вибір дієти може допомогти послабити запалення та приборкати біль, спричинений захворюванням суглобів.

Сніданок може бути ідеальним початком.

“Хоча не існує конкретного сніданку, здатного вилікувати артрит, деякі продукти можуть допомогти зменшити запалення та полегшити біль при артриті”, – каже лікар-нутриціолог Ігор Строков.

1. Овес

Овес, ключовий інгредієнт улюбленої каші, багатий на клітковину та антиоксиданти.

Лікар Строков пояснив, що клітковина може допомогти регулювати рівень цукру в крові та опосередковано зменшити запалення.

Читайте також:  Лікар пояснила чому болі в похилому віці ненормальні

“Стабільний рівень цукру в крові може допомогти запобігти сплескам запалення”, – додав лікар.

2. Ягоди

Незалежно від того, чи є ви шанувальником чорниці, полуниці або малини, ці ягоди сповнені протизапальних сполук.

Оскільки хронічне запалення є основною причиною болю при артриті, вживання продуктів, які можуть допомогти приборкати винуватця, може полегшити ваші симптоми.

3. Грецький йогурт

Ще один основний продукт сніданку – грецький йогурт, багатий на білок і пробіотики, які можуть підтримувати здоров’я кишечника і зменшувати запалення.

«Нові дослідження показують, що здоровий мікробіом кишечника може позитивно впливати на запалення та аутоімунні захворювання, такі як артрит».

Читайте також:  Лікар назвала корисні для людей похилого віку

4. Горіхи та насіння

Було виявлено, що горіхи, від мигдалю до насіння льону, від волоських горіхів до насіння чиа, мають антиоксидантні та протизапальні властивості.

«Антиоксиданти допомагають нейтралізувати шкідливі молекули, які називаються вільними радикалами, які можуть сприяти запаленню та пошкодженню тканин суглобів», — сказав лікар.

5. Шпинат чи капуста

Хоча овочі, можливо, не найкращий варіант для сніданку, не слід скидати з рахунків листову зелень, оскільки вона багата на вітаміни і мінерали, які можуть принести користь здоров’ю суглобів.

Лікар пояснив, що, як і в вівсі, вміст клітковини у шпинаті або капусті може сприяти стабілізації рівня глюкози в крові та запобіганню загостренням запалення.

Читайте також:  Які продукти вбивають підшлункову

6. Куркума

Куркума, відома у вигляді латте з куркумою, має доведені протизапальні властивості.

Однак вам знадобиться або чорний перець, або жир, щоб підвищити біодоступність його потужної сполуки під назвою куркумін.

“Ось чому чорний перець та молоко в латті з куркумою можуть допомогти подолати розрив між користю для здоров’я землістої спеції та її біодоступністю”.

Якщо ви не любитель латте з куркумою, лікар рекомендує натомість додавати трохи золотого інгредієнта в смузі.

7. Зелений чай

Зелений чай, що пропонує більше, ніж просто кофеїн, багатий на антиоксиданти, звані катехіни. Маючи широкий спектр переваг для здоров’я, катехіни можуть допомогти зменшити запалення, додав лікар.