Хірург-онколог Іван Карасьов заявив, що нам варто відмовитися від рафінованої соняшникової олії, оскільки вона здатна провокувати розвиток онкологічних захворювань.

Отримана після рафінації олія піддається впливу гексану і бензину, які неможливо повністю вивести з продукту, сказав лікар. Далі, під впливом високих температур, наприклад, при смаженні, в ній утворюються канцерогенні речовини, які вбираються в продукти і потрапляють в людський організм.

– Рафінована олія містить величезну кількість трансжирів, які накопичуються в організмі, і з часом надлишок даних речовин призводить до розвитку різних захворювань і, звичайно ж, раку, — повідомив Карасьов в Instagram.

Він рекомендує замінити соняшникову рафіновану олію на оливкову-вона якраз містить багато антиоксидантів (актеозиди гідроксітіртзол, тирозол, фенілпропіонові кислоти), які перешкоджають розвитку пухлин.

– Були дослідження, в яких доведено, що ці речовини безпосередньо перешкоджають розвитку раку на початкових стадіях. Також в оливковій олії містяться секоірідоїди і лігани, які пов’язують з уповільненням розвитку раку, — написав Карасьов.

Раніше Карасьов зазначав, що головна ознака агресивних форм раку шлунково-кишкового тракту — слизоутворення.