ГоловнаНовини Здоров'яВідомий препарат від хвороб кишечника може викликати рак

Відомий препарат від хвороб кишечника може викликати рак

Група науковців з Університету Данді, Лондонського університету королеви Марії та Інституту Сенгера виявила великої шкоди, який несуть з собою для організму деякі популярні ліки. Йдеться про медикаменти, які в тому числі виписують для лікування різних хвороб кишечника, повідомив Eurekalert.

Таблетки

Учені запідозрили в здатності викликати появу раку шкіри відомий препарат азатіоприн. Його активно застосовують для терапії запальних захворювань кишечника, артриту, васкуліту. У представників науки вже виникала раніше підозра про те, що даний препарат здатний провокувати розвиток раку шкіри. Нове ж дослідження також завершилося вердиктом вчених про те, що використання азатіоприну призводить до підвищення фоточутливості та підвищеному ризику мутацій клітин шкіри, що призводять до появи плоскоклітинної карциноми.

Читайте також:  Як очистити кишечник від токсинів за 1 тиждень?

Автори нової роботи відзначили, що пацієнти, які проходять лікування з допомогою азатіоприну, повинні проходити додаткові огляди, які б дозволяли вчасно діагностувати наявні вогнища ураження. Крім того, вони повинні дбати про цілорічний захист від сонця.

Дослідники вивчали випадки 37 пацієнтів, хворих на рак шкіри. У цілому число виявлених прикладів цього захворювання у зв’язку з вживанням ліків з азатіоприном було не дуже значне. Тим не менш, вчені переконані, що цей зв’язок необхідно ретельно досліджувати. Людям з кишковими хворобами і артритом дослідники порадили ретельніше захищатися від сонячного ультрафіолету.

Джерело: МедікФорум

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News