Найнебезпечніший ворог для наших очей – нездоровий спосіб життя. Висококалорійна їжа, в якій не містяться вітаміни, гіподинамія і тривалий час за комп’ютером швидко псують якість нашого зору. Але ж за допомогою очей ми отримуємо до 90% всієї інформації, і тому будь-яке порушення зору істотно погіршує наше життя.

В епоху персональних комп’ютерів виникла нова хвороба – комп’ютерний зоровий синдром (КЗС). Для цієї недуги характерні такі симптоми: помутніння зору, печіння очей, почервоніння і швидке стомлення при читанні. Крім того, довге просиджування за комп’ютером загрожує і таким порушенням, як синдром сухого ока. Це виникає тому, що за комп’ютером людина рідше моргає і рогівка ока недостатньо зволожується. Масла у вогонь підливає і кондиціонер, який сушить повітря. Тому однією з найнесприятливіших занять для очей – це робота в офісі.

Шкідливі звички

У офтальмологів існують такі терміни, як «тютюнова сліпота» і «алкогольна інтоксикація зорового нерва». Доведено, що компоненти тютюнового диму надають токсичний вплив на сітківку ока, крім того дим сильно дратує слизисту око і тому очі курців часто запалюються і сльозяться.
Алкоголь же виступає в ролі нейротоксин, здатних вражати кору головного мозку, в тому числі і зорові центри. Це аж ніяк не означає, що випивши келих вина, ви завдасте шкоди своїм очам. Мова йде про надмірне споживання спиртних напоїв. А келих сухого вина в день вам не зашкодить.

На шляху до здорових очей

Отже, ви, напевно, вже здогадалися, що запорука гарного зору, це здоровий спосіб життя і відмова від куріння і надмірного вживання алкоголю. Крім цих базових вимог, які, в принципі, універсальні для збереження загального здоров’я, є ще й ряд рекомендацій, що стосуються безпосередньо здоров’я наших очей.

Відвідуйте офтальмолога

Кожен рік відвідуйте фахівця-офтальмолога. За рік напруженої роботи ваші очі могли «втратити форму», проте ви можете цього і не помітити. У разі яких-небудь неполадок із зором лікар зможе визначити порушення в ранній стадії і призначити лікування.

Не читайте лежачи

Читати в горизонтальному положенні – дуже погана звичка, яка завдає чималого клопоту вашим очам. Відомо, що оптимальна відстань тексту від очей знаходиться в межах 30-35 сантиметрів. Коли ж ми читаємо лежачи, то, як правило, книга знаходиться набагато ближче, внаслідок чого очі відчувають сильну напругу.

Подбайте про освітлення

збереження зоруСидячи за робочим столом, переконайтеся в хорошій освітленості. Якщо ви правша, то джерело світла повинен знаходитися зліва від вас, якщо лівша – праворуч. Ні в якому разі не читайте при «поганому» світлі. Також дуже шкідливі для очей перегляд телевізора при вимкненому світлі і різкі коливання яскравості, які провокують зорові рецептори.

Правильний захист від сонця

Не поскупіться, і придбайте собі сонячні окуляри зі скла. Скло захищає ваші очі, не пропускаючи в них ультрафіолетові промені. Чого не скажеш про пластик, який пропускає ультрафіолет.

Харчування для очей

Для очей дуже корисна чорниця. Ця ягода здатна збільшити гостроту нічного зору, а також допомогти тим, кому за родом діяльності доводиться постійно напружувати очі. Тому в сезон постарайтеся з’їсти цієї ягоди вдосталь. Також чорницю можна заморозити, або засушити, і вживати по 1-2 столовій ложці щодня в осінньо-зимовий сезон. Засушену чорницю попередньо (на ніч) необхідно залити водою. Також для очей необхідний вітамін А, який міститься переважно в моркві і печінці.

Дивіться вдалину

Благотворно для очей впливає споглядання предметів, що знаходяться далеко від нас. У цьому зв’язку дуже корисно дивитися на небо (тільки не на сонце), лінію горизонту і на все, що знаходиться далеко від вас. Таким чином, око «відпочиває», так як з нього знімається напруга. Навпаки, фокусування зору на близьких дрібних деталях псують зір. Тому, якщо ви працюєте за комп’ютером, частіше визирайте у вікно.

Допоможуть і вправи для очних м’язів: обертання очним яблуком, або вправа «вісімка» – опис горизонтальної вісімки очима.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЩО РОБИТИ, ЩОБ ЗБЕРЕГТИ ЗІР

ПОЛІПШЕННЯ ЗОРУ БЕЗ ОКУЛЯРІВ

ТЕСТИ НА ПРОВІРКУ ЗОРУ