На щастя, рак кишечника може похвалитися виживання 91% при діагностиці на локалізованій стадії. Однак, як тільки хвороба прогресує, її стає дедалі важче стримувати. За даними органів охорони здоров’я, ознакою того, що пухлина зростає всередині кишечника, може бути чотири типи болів у животі.

Більшість випадків виходять із утворення поліпа всередині товстої кишки, де клітини перегрупувалися всередині слизової оболонки проходу. Хоча ці передракові новоутворення переважно доброякісні, деякі з них стають раковими.

Це відбувається, коли клітини набувають здатності до неконтрольованого зростання, утворюючи пухлини, що проростають у сусідні тканини. Раннє виявлення хвороби має вирішальне значення для виживання, тому ніколи не можна ігнорувати зміни у нормальних функціях організму.

“Хворі часто спочатку скаржаться на зміну випорожнення, і це часто супроводжується болями в області живота. Дискомфорт, який зазвичай описується пацієнтами, включає біль від газів, здуття живота, повноту та/або судоми”, – пише Express.

Дослідники оцінили частоту різних симптомів раку кишечника у 194 пацієнтів із колоректальним раком. Найбільш поширеними симптомами були ректальна кровотеча (58 відсотків), біль у животі (52 відсотки) та зміни в роботі кишечника (51 відсоток); у більшості була анемія (57 відсотків) та прихована кровотеча (77 відсотків).

“Іноді хворі з болем у животі також скаржаться на те, що вона іррадіює в поперек, що також є симптомом раку шлунка та прямої кишки. Часто цей дискомфорт стає більш вираженим після їжі, коли їжа проходить через кишечник”, – додає онколог.