Серцевий напад виникає, коли раптова закупорка перешкоджає надходженню крові до життєво важливого органу. Це може негайно викликати гострий біль у грудях, який іноді іррадіює в щелепу та вниз по руках. Куріння є сумнозвісним фактором ризику цього захворювання. Згідно з новим дослідженням, тривале сидіння може бути майже таким же шкідливим.

Сидіння та малорухливий спосіб життя небезпечні для серця. Звична бездіяльність є провісником кількох хронічних захворювань, включаючи ожиріння, діабет, серцево-судинні захворювання, тромбоз глибоких вен та метаболічний синдром – пише Express.

Наприклад, учасники нового дослідження, які сиділи по шість-вісім годин на день, мали на 12-13% вищий ризик передчасної смерті чи серцевих захворювань. У тих, хто сидів понад вісім годин на день, ризик збільшився до 20 відсотків.

Читайте також:  Мандарини здатні викликати анафілактичний шок

Дослідження також додало низку доказів, що малорухливий спосіб життя призводить до високого рівня серцевих захворювань.

«Основне послання тут полягає в тому, щоб мінімізувати те, скільки ви сидите. Якщо вам доводиться сидіти, більше вправ в інший час компенсує цей ризик. Для тих, хто сидить понад чотири будинки на день, заміна півгодинного сидіння вправами знижує ризик на два відсотки».