Серцевий напад виникає, коли раптова закупорка перешкоджає надходженню крові до життєво важливого органу. Це може негайно викликати гострий біль у грудях, який іноді іррадіює в щелепу та вниз по руках. Куріння є сумнозвісним фактором ризику цього захворювання. Згідно з новим дослідженням, тривале сидіння може бути майже таким же шкідливим.

Сидіння та малорухливий спосіб життя небезпечні для серця. Звична бездіяльність є провісником кількох хронічних захворювань, включаючи ожиріння, діабет, серцево-судинні захворювання, тромбоз глибоких вен та метаболічний синдром – пише Express.

Наприклад, учасники нового дослідження, які сиділи по шість-вісім годин на день, мали на 12-13% вищий ризик передчасної смерті чи серцевих захворювань. У тих, хто сидів понад вісім годин на день, ризик збільшився до 20 відсотків.

Дослідження також додало низку доказів, що малорухливий спосіб життя призводить до високого рівня серцевих захворювань.

«Основне послання тут полягає в тому, щоб мінімізувати те, скільки ви сидите. Якщо вам доводиться сидіти, більше вправ в інший час компенсує цей ризик. Для тих, хто сидить понад чотири будинки на день, заміна півгодинного сидіння вправами знижує ризик на два відсотки».