Рак — одне з найбільш смертоносних захворювань у світі, але причини хвороби залишаються незрозумілими. Деякі дослідження показують, що дефіцит одного вітаміну з більшою ймовірністю призведе до розвитку та поширення раку.

Рак виникає, коли організм втрачає контроль над клітинами тіла, які діляться і розмножуються із запаморочливою швидкістю. Деякі вітаміни продемонстрували здатність знижувати інвазивність пухлини та схильність до метастазування, тим самим знижуючи ризик смертності. Дефіцит вітаміну D утричі частіше зустрічається у пацієнтів із запущеним раком.

Зростання клітин необхідно регулювати для правильного функціонування органів, і будь-яке втручання у цю регуляцію може призвести до раку.

Читайте також:  Дієтолог назвала найкращі продукти для прискорення метаболізму після 50 років

У ході ранніх досліджень вчені виявили, що понад три чверті людей з різними видами раку мають низький рівень вітаміну D, а найнижчі рівні пов’язані з пізнішими стадіями раку.

Ця поживна речовина міститься в деяких продуктах, таких як жирна риба, молоко та збагачені злаки, але його також можна отримати під впливом сонячного світла.

Існують суперечливі дані про зв’язок між низьким рівнем вітаміну D та ризиком розвитку раку. У той час як деякі дослідження пов’язують дефіцит із прогресуванням раку, інші не знайшли жодних доказів цього.

Ранні лабораторні дослідження показали, що ця поживна речовина має протипухлинні властивості, які вона надає, регулюючи гени, що беруть участь у розмноженні та розповсюдженні ракових клітин.

Читайте також:  Від старечого недоумства захистить миття посуду

Середній рівень вітаміну D становив близько 24 нг/мл. Люди з рівнем нижче 24 нг/мл майже втричі частіше мали рак ІІІ стадії, ніж люди з вищим рівнем вітаміну D.

Симптоми дефіциту можуть включати м’язову слабкість, біль, втому та депресію. Хоча цих ускладнень можна легко уникнути, отримуючи поживні речовини через перебування на сонці та дієту, у зимові місяці можуть знадобитися добавки.

Перед вживанням добавок потрібна консультація лікаря.