ГоловнаНовини Здоров'яНове дослідження: прийом парацетамолу під час вагітності небезпечний

Нове дослідження: прийом парацетамолу під час вагітності небезпечний

Використання цих ліків вагітними збільшує ймовірність розвитку поведінкових проблем, включаючи СДУГ, у майбутніх дітей. До такого висновку прийшли дослідники з Університету Брістоля.

парацетамол

Нове дослідження показало, що прийом парацетамолу під час вагітності підвищує ризик розвитку у майбутніх дітей серйозних поведінкових проблем. Вчені виявили зв’язок між використанням майбутніми мамами популярного знеболюючого і гіперактивністю, а також різними емоційними розладами у їх дітей. Зазначимо, що парацетамол вважається найбільш поширеним анестетиком в світі, і тільки його називають абсолютно безпечним для прийому під час вагітності. Але з’являється все більше досліджень, які припускають, що ці ліки пошкоджують розвиток дітей в утробі. Вчені пов’язують парацетамол з небезпекою розвиток астми, безпліддя і аутизму у майбутніх дітей.

Читайте також:  Що їсти в 20, 30, 40, 50 і 60 років, щоб залишатися здоровим?

В ході останнього за часом дослідження його автори вивчали інформацію з більш ніж 14 000 дітей у віці від 6 місяців до 11 років. Використовуючи запитальники та інформацію від шкіл, дослідники оцінили пам’ять дітей, їх інтелектуальний рівень, темперамент і поведінку. Отриману інформацію порівняли з даними про те, наскільки часто їх мами в період вагітності приймали парацетамол. Вчених особливо цікавив термін з 18 по 32-го тижня вагітності.

Даний аналіз показав наявність зв’язку між прийомом парацетамолу і розвитком поведінкових проблем у дітей, включаючи синдром дефіциту уваги з гіперактивністю. Цей ефект був більш виражений у дітей у віці трьох років, однак до моменту вступу в початкову школу він дещо знижувався. Хлопчики виявилися більш вразливим перед впливом парацетамолу під час вагітності, ніж дівчатка. Саме тому дослідники закликають вагітних приймати максимально низькі дози цього препарату і тільки в разі гострої необхідності.

Читайте також:  Вчені назвали список продуктів, які роблять чоловіків сексуальнішими

Джерело: МедікФорум

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News