Коли людина спить, то в її організмі відбувається найшвидше зростання злоякісних новоутворень. До такого сумного висновку дійшли дослідники зі Швейцарії.

Час нічного сну найбільш ідеально підходить для зростання та метастазування злоякісних новоутворень по всьому тілу, як показало дослідження. Рак стає смертельним саме після метастазів, при яких фрагменти пухлини відколюються від основного свого місця проживання і з кровотоком відносяться до інших частин тіла. До останнього часу вчені вважали, що цей смертельно небезпечний процес відбувається протягом дня, коли людина не спить.

Але швейцарські вчені провели дослідження, що показало помилковість панівної концепції. Тепер доведено, що коли людина спить, її пухлина не спить і продовжує свій руйнівний вплив на організм. Зважаючи на все, у цьому винен підвищений рівень гормону мелатоніну, який і викликає у нас сонливість. Експерти вважають, що це справедливо не тільки щодо пухлин молочних залоз, за ​​якими вони власне і спостерігали, а й для інших типів раку.

Отже, лікарям краще діагностувати пухлини пацієнтів і навіть можливо лікувати їх у нічний період. Тільки на території Великобританії щороку рак грудей виявляють у 60 тисяч, у Росії більш ніж у 150 тисяч, а в США понад 290 тисяч осіб. Більше 90% пацієнток проживає понад 5 років після встановлення діагнозу, якщо хвороба не метастазувала по тілу. Якщо ж процес метастазів уже почався, то виживання падає до скромної цифри 29%.