У міру того, як по всій країні встановлюється холодна погода, лікар загальної практики підвищує обізнаність із проблемами зі здоров’ям, які можуть виникнути при включенні опалення.

Лікар попередив, що включення центрального опалення може спровокувати низку захворювань від астми до мігрені.

“Центральне опалення може зробити повітря всередині наших будинків дуже сухим”, – сказав лікар загальної практики Юрій Зав’ялов. «Це може спричинити загострення захворювань легень, таких як астма. Сухе повітря може викликати кашель та задишку».

Суха атмосфера, створювана центральним опаленням, також може зазнати ризику інфекції носових пазух.

Нестача вологи в повітрі може посилити сухість носа, що може призвести до утворення струпів, які при розтріскуванні перетворюються на носову кровотечу. Сухість оболонок носа і горла призводить до того, що вони втрачають здатність запобігати попаданню пилу, вірусів та бактерій у легені.

Це одна з причин, чому взимку підвищується ризик застуди, синуситу, грипу та інфекцій верхніх дихальних шляхів.

Увімкнення опалення може навіть посилити вашу алергію.

«Коли радіатори нагрівають повітря в кімнаті, виникає процес відомий як конвекція. Це змушує пил циркулювати по кімнаті, що може спричинити алергію».

Центральне опалення може сприяти зневодненню, якщо ви не п’єте достатньо рідини протягом дня.

Зневоднення може призвести до головного болю, а у тих, хто до них схильний, — до мігрені.

Якщо у вас екзема або суха, чутлива шкіра, ви можете помітити, що взимку ситуація погіршується. Причина цього в тому, що центральне опалення сушить повітря та знижує вологість, що може спровокувати екзему та подразнення шкіри».

Сухе повітря також може призвести до того, що сльози в очах «випаровуються занадто швидко», що призводить до появи піску, сухості та сверблячки в очах.

Сім захворювань, пов’язаних із включенням опалення:

  • Астма
  • Інфекції носових пазух
  • Алергія
  • Головні болі та мігрені
  • Шкірні захворювання
  • Сверблячі очі
  • Носові кровотечі.

«Якщо ви знаєте, що страждаєте на якийсь із цих станів взимку, переконайтеся, що у вас є ліки, необхідні для полегшення ваших симптомів. Будь то таблетки від мігрені, ліки від алергії або інгалятор від астми, приготуйтеся до холодної погоди, зробивши запаси зараз».

Можна вжити заходів для мінімізації шкідливого впливу сухого повітря у приміщеннях. Один із способів – використовувати зволожувач. Ідеальний рівень вологості становить від 30 до 50 відсотків.

Поради: пийте багато води, зволожуйте суху шкіру кремом і трохи зменшіть опалення у вітальні до 21°С.