Основа гарного самопочуття протягом дня-здоровий сніданок. Експерти з правильного харчування стверджують, що перший прийом їжі повинен бути збалансований і містити основні поживні речовини. Традиційно одним з найкорисніших ранкових страв вважається вівсянка, проте фахівці радять звернути увагу і на інші злаки, які внесуть різноманітність в раціон.

Однією з таких каш може стати ячна. За рахунок великого вмісту білка, корисних вуглеводів і клітковини каша здатна забезпечити організму максимальну користь.

Від холестерину

European Journal of Clinical Nutrition опублікував дослідження, в якому говориться, що ячмінь і всі його продукти допомагають знизити рівень “поганого” холестерину ЛПНЩ. Вчені пов’язують такий ефект з наявністю в зерні бета-глюкана. За словами дослідників, нерозчинна клітковина в ячмені може виділяти пропіонову кислоту, яка допомагає підтримувати низький рівень холестерину в крові.

Від діабету

Згідно з дослідженням, опублікованим в Research in Pharmaceutical Sciences, ячмінь ефективно допомагає контролювати цукровий діабет 2 типу завдяки високому вмісту клітковини. В іншому дослідженні було показано, що у чоловіків з інсулінорезистентністю, які споживали ячмінь, рівень глюкози та інсуліну в крові значно знижувався в порівнянні з іншими випробовуваними.

Протиракові властивості

Ячмінь є хорошим джерелом фолієвої кислоти, флавоноїдів і лігнанів. Останні, наприклад, мають антиканцерогенними властивостями і допомагають лікувати багато видів раку, з’ясували вчені з Інституту профілактичної медицини, харчування і раку дослідницького центру Folkhälsan. Ці типи фітонутрієнтів, дружні флорі кишечника, в організмі людини перетворюються в так звані лігнани ссавців, тому числі в ентеролактон. Було доведено, що він може запобігати раку грудей та інші гормональні пухлини, а також ішемічну хворобу серця.

Для серця

Атеросклероз-це стан, при якому стінки артерії товщають через коагуляції або жирових відкладень. Ячмінь містить ніацин (вітамін B), який допомагає знизити загальний рівень холестерину, ліпопротеїнів низької щільності і мінімізувати фактори ризику серцево-судинних захворювань.

Дослідження, опубліковане в Журналі Американської дієтичної асоціації, показує, що цільнозернові продукти є життєво важливими для людей, які страждають від високого кров’яного тиску. Ячмінь, багатий клітковиною, знижує його і допомагає підтримувати оптимальну вагу.