Чергове дослідження показало, що здатність бачити склянку наполовину повною скорочує ризик інфаркту. Позитивний погляд на життя знижує тиск на внутрішні органи.

Люди діляться на тих, хто вважає, що склянка наполовину повна, і тих, хто вірить, що склянка наполовину порожня. Здатність оптимізму і песимізму впливати на здоров’я людини доводилася в ході численних досліджень. І ось тепер вчені з Northwestern University в Чикаго і Гарвардської школи охорони здоров’я в Бостоні з’ясували, що позитивне ставлення до життя знижує ризик інфаркту або інсульту. У оптимістів проводиться менший вплив на здоров’я серцево-судинної системи за рахунок зменшення кількості стресових гормонів, зниження артеріального тиску і зменшення пульсу. Люди з позитивним поглядом на життя краще їдять, частіше займаються спортом, рідше курять і вживають алкогольні напої.

Автори даного дослідження вивчили всі наявні докази, які пов’язують психологічне здоров’я з серцево-судинною системою. Виявилося, що погляд людини на життя прямо впливає на здоров’я її серця. Зокрема, 25% людей, що володіли найвищим рівнем оптимізму, тим самим знижували ризик смерті від хвороб серця на 38%. Також було доведено, що якщо у людини є особливе призначення в житті, то воно зменшує ризик інсульту. А значить, лікарі, які займаються серцевиною, повинні радити їм психотерапію або різні релаксаційні методики зразок йоги і ушу для зміцнення психічного здоров’я.

Багато оптимісти володіють власними стратегіями планування і вирішення проблем, з допомогою яких рівень стресових гормонів в організмі знижується. Якщо іншим здається, що життя виходить з-під контролю, то оптимісти використовують різні стратегії пристосування, з допомогою яких в їх організмі зменшуються показники запалення, а це дуже важливо для здоров’я серця.

Джерело: МедікФорум