Індійське каррі не було б каррі без часнику – такого простого і звичного для нас інгредієнта, а головне – дуже корисного. Різкий і гіркий, він створює неймовірний аромат на кухні. Будь-який опис часнику буде неповним без згадки про його цілющі властивості. Чудо-трава використовувалася з незапам’ятних часів (більше 5000 років культивації) не тільки в якості приправи для їжі, але і в якості лікарського засобу профілактики і лікування різних захворювань і станів.
 

На сьогоднішній день цілющі властивості часнику обгрунтовані і доведені наукою:
 
Часник корисний людям з кардіологічними патологіями, порушенням кровоносної системи (високий кров’яний тиск, підвищений, знижений, рівні холестерину, ішемічна хвороба серця, інфаркт, атеросклероз).
 
Часник застосовують як протектор онкології: запобігання раку товстої і прямої кишки, раку шлунка, молочної або передміхурової залози, раку легенів. Часник був успішно випробуваний для лікування збільшеної простати (доброякісна гіперплазія передміхурової залози)
 
Часник стимулює роботу кишечника, посилюючи рухову і секреторну функції шлунково – кишкового тракту, сприяє утворенню нормальної кишкової флори. Часник призначають для внутрішнього застосування в боротьбі з процесами бродіння або гниття в кишечнику, у разі колітів. Рекомендовано приймати препарати з часнику людям, страждаючим від діабету.
 
Часникові препарати відомі своїми імуностимулюючими, протизапальними і протимікробними діями. Ще в XIX столітті Луї Пастер, французький вчений, основоположник мікробіології та імунології, виявив в часнику здатність вбивати бактерії. Він вбиває бактерії Escherichia coli, золотистий стафілокок, сальмонели, гриби Candida. Часник прекрасно справляється з кишковими паразитами, наприклад, з стрічковими хробаками. Часник – відмінний протизастудний і антигриповий препарат, а також чудовий імуномодулятор.
 
Широкий спектр його цілющих можливостей використовується в боротьбі з кліщами.
 
Крім того, часник використовується в лікуванні лихоманки, кашлю, нежиті, головного болю, подагри, ревматизму, геморою, астми, бореться зі стресами і втомою.
 
Деякі люди використовують часникову олію для лікування шкірних захворювань, наприклад, стригучий лишай, свербіж, мікоз, позбавлення бородавок і мозолів.
 
Чудодійні властивості часнику полягають в різноманітті корисних речовин, які містяться в цьому продукті.
Харчова цінність часнику полягає в утриманні білків, вуглеводів, змісті великої різноманітності органічних кислот. Також він багатий найважливішими макро- і мікроелементами – сірка, цинк, марганець, кальцій, залізо, вітаміни групи В, вітамін С, 80% якого знаходитися в листі молодого часнику. Також в рослині великий вміст ефірних масел і аліцину – сильного антиоксиданту, який має здатність позбавляти клітини від вільних радикалів.
 
Існують різні варіанти вживання часнику: в сирому, вареному, товченому вигляді, широко поширене вживання соку часнику.
 
Цікаво і важливо відзначити характерну особливість: в результаті термічної обробки корисні властивості часнику збільшуються і стають більш активними.
 
Часник широко застосовується у виробництві різних медичних препаратів і біологічно активних добавок.
 
Уникнути неприємного запаху часнику можливо, якщо приймати його екстракт в таблетках. Часник показано приймати всім, незалежно від віку і статі, проте необхідно регулювати дозування. Якщо вживати часник вище норми, можуть з’явитися діарея або метеоризм.
 
Зловживання даним продуктом може призвести до внутрішньої кровотечі. Не рекомендований прийом часнику або часникових препаратів людям, що страждають виразковими хворобами шлунка, кишечника у стадії загострення, жовчнокам’яною хворобою, а також на гострий гломерулонефрит. Не варто використовувати в своєму раціоні часник годуючим матерям: при грудному вигодовуванні в молоці може виникнути специфічний аромат і присмак, який не сподобаються малюкові.

Читайте також:  Лікар розповів про корисні для вживання продукти із залізом

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЧАСНИК ПЕРЕВЕРШИВ ЛІКАРСЬКІ АТИБІОТИКИ

ЗНАЙДЕНО КРАЩИЙ ЗАСІБ ВІД ЗАПАХУ ЧАСНИКА

РЕЙТИНГ ПРОДУКТІВ, ЩО ПСУЮТЬ ДИХАННЯ