Вчені з Медичної школи Університету Массачусетсу в США встановили, що прийом алкоголю сприяє потраплянню бактерій в кров з кишечника. У результаті посилюється засміченість крові токсинами, що може провокувати небажані імунні реакції.

Автори даного дослідження виявили: вживання алкоголю у високій концентрації може викликати сильну імунну відповідь. Це пов’язано з тим, що в крові підвищується рівень ендотоксинів. Їх збільшення в свою чергу обумовлюється тим, що в результаті дії алкоголю підвищується прохідність стінок кишечника, внаслідок чого в кров проникають небажані і небезпечні компоненти.

За словами вчених, у відповідь на підвищення рівня ендотоксинів в організмі активізується виробництво Т-клітин. Наслідком даного процесу стає лихоманка і гостре, руйнівне для тканин організму запалення.

«Навіть один раз перевищивши дозу алкоголю, ми ризикуємо отримати сильну імунну відповідь», – застерегли наукові експерти.

Під перевищенням дози спиртного вчені мають на увазі: для чоловіків – вживання більше 5 порцій міцного алкоголю за дві години, а для жінок – більше 4 порцій.

У тому, що вживання алкоголю сприяє небезпечному «забрудненню» крові, фахівці переконалися під час експерименту. У рамках цих випробувань чоловіки і жінки вживали міцний алкоголь, після чого у них в різний час брали для аналізу зразки крові. Завдяки такій перевірці в крові добровольців були виявлені ДНК бактерій, що служили доказом проходження бактерій через стінки кишечника. При цьому з’ясувалося, що токсичність крові у жінок була вищою порівняно з чоловіками.

Джерело: МедікФорум