У суспільстві давно зміцнився стереотип про так звані шкідливі звички. У їх список входять не тільки класичні варіанти, такі як куріння або вживання алкоголю. Деякі вчинки дійсно шкодять нашому здоров’ю-фізичному і ментальному. Однак ряд звичок, на думку психологів, незаслужено мають погану репутацію.

Пліткувати корисно

Дослідники зі Стенфордського університету з’ясували, що пліткувати з друзями корисно для здоров’я, так як через це поліпшується настрій, повідомляється в науковій роботі. Завдяки такому спілкуванню виділяється окситоцин-гормон знижує рівень стресу. Фахівці відзначають, що люди, які частіше пліткують, краще контролюють рівень своєї тривожності.

Соцмережі позбавляють від відчуття самотності

Хоча надмірне захоплення соціальними мережами здатне викликати депресію, психологи вважають, що це заняття може приносити і користь. Технології допомагають літнім людям відчувати себе менш ізольованими. Дослідження проводилося серед учасників від 60 до 95 років, йдеться в науковій публікації на сайті Sciencedaily. За даними дослідників, активні користувачі соцмереж продемонстрували кращі когнітивні здібності і почуття особистої ідентичності.

Читайте також:  Ветеран розповів, як йому вдалося дожити до 100 років

Безлад стимулює творчість

В Університеті Міннесоти вивчили взаємозв’язок між безладдям і творчими здібностями. Результати дослідження, в якому взяли участь 50 осіб, показали, що охайність менше сприяє творчому мисленню, а безлад стимулює появу нових ідей. Люди, які не схильні до порядку, частіше знаходили новаторські способи вирішення проблем, з якими вони зіткнулися під час дослідження, повідомляється в роботі на сайті Національної бібліотеки медицини.