З усіх видів літнього взуття найбільше ногам шкодять шльопанці, сандалі на плоскій підошві, балетки, а також туфлі на високих підборах. Про це розповів лікар – травматолог-ортопед Юрій Коромислов.

Він зазначив, що шльопанці – це пляжне взуття і вони не призначені для постійного носіння. “Стопа в них не фіксована, що може послужити отриманню травми. Плоска жорстка підошва сприяє швидкій стомлюваності ніг”, – пояснив фахівець.

З цієї ж причини не слід часто носити сандалі на плоскій підошві та балетці. Справа в тому, що плоска підошва позбавлена ​​амортизації та підтримки склепінь стопи. Таке взуття не поглинає удари при ходьбі, призводить до появи болів у суглобах та ногах.

При цьому в категорію найнебезпечнішого взуття Коромислів включив туфлі на підборах. За його словами, каблук вище за чотири сантиметри переносить вагу тіла на передню частину стоп, через що можуть з’явитися сильні болі. А тривале носіння такого взуття може призвести до деформації стоп на кшталт “кісточки”. Безпечним для здоров’я ніг ортопед назвав підбор до чотирьох сантиметрів.

З обережністю слід ставитись і до деякого закритого взуття. Йдеться про модельні кросівки та кеди на плоскій підошві. Їхнє носіння може призвести до перегріву стоп та спровокувати розвиток інфекції, уклав Коромислів.