Вплив високої температури як збільшує ризик теплового удару, а й може створити особливе навантаження здоров’я серця. Спека негативно впливає на серцево-судинну систему та може збільшити ймовірність серцевих нападів, серцевих аритмій та серцевої недостатності.

Фахівці Harvard Health розповіли, як захистити себе та своє серце у спеку.

Залишатися вдома

Фахівці рекомендують стежити за прогнозом погоди та у спеку по можливості залишатися вдома. На вулицю краще виходити рано-вранці або ввечері, коли температура повітря стає нижче. Також рекомендується відпочивати у тіні.

Пити воду

Перебуваючи на вулиці, намагайтеся випивати щонайменше 230 мл води кожні 20 хвилин. Щоб не забути про це, можна встановити таймер.

Уникати газування та соків

У спеку рекомендується уникати газованих напоїв чи фруктових соків. Вони можуть уповільнити проходження води із травної системи в кровотік. Також слід уникати алкоголю. Хоча дослідження обмежені, деякі дані показують, що надмірне вживання алкогольних напоїв може підвищити ризик теплового удару у спеку.

Захищати шкіру

Сонячний опік впливає здатність тіла охолоджуватися і збільшує зневоднення. У спеку рекомендується носити крислатий капелюх, сонцезахисні окуляри і легкий, світлий, вільний одяг. Крім того, за 30 хвилин до виходу на вулицю слід нанести велику кількість сонцезахисного крему з SPF 30 або вище на всі відкриті ділянки шкіри. Повторно засіб краще наносити щогодини.