Готовий суп, алкогольний коктейль, соус барбекю – ці продукти можна знайти практично на кожній кухні. І у них є одна спільна риса: номери з буквою “Е” вказані в списку інгредієнтів. Експертка із захисту прав споживачів з Німеччини Ліза Кляйне каже, які цифри використовуються, щоб приховати шкідливі для здоров’я добавки.

Список інгредієнтів для багатьох продуктів довгий. Особливо це актуально для готової продукції. Однак деякі назви і терміни в списку важкі для розуміння споживачами. Ось коли слід проявляти обережність.

Азобарвники підозрюються в канцерогенності

Як приклад серед так званих азобарвників (всі числа E з одиницею попереду) Крел згадує хіноліновий жовтий з міткою E104 як сумнівний. Жовтий барвник заборонений в США, оскільки підозрюється, що він є канцерогенним. Крім того, він повинен викликати алергію і знижувати активність і увагу дітей.

Читайте також:  Гарвардські фахівці назвали найбільш корисні каші на сніданок

Інші барвники, які не рекомендуються в консультаційному центрі для споживачів, – це E102, E110, E122, E123, E124a, E127, E129, E142 і E155.

Консерванти приховані за цифрами E двома попереду. Консультаційний центр споживачів оцінює речовини E284 (борна кислота) і E285 (тетраборат натрію, борна кислота) як негативні.

Що означає буква E?

Антиоксиданти і підкислювачі також приховані за числами E (всі числа E з трійкою попереду). У цій категорії консультаційний центр тільки один раз дає особливо погану оцінку, а саме присадку E385. Даніела Крел пояснює: “Проблема з цією добавкою в тому, що вона може зв’язувати мінерали, тобто кальцій, магній, що важливо для нашого організму”.

Читайте також:  Як підняти рівень заліза, щоб не падати в непритомність

Ці речовини більше не будуть доступні нашому організму.

Всі числа E з чотирма на початку позначають загусники і зволожувачі. У цій категорії E425 (конжак) отримав особливо критичну оцінку в консультаційному центрі споживачів, так як він перешкоджає засвоєнню важливих поживних речовин.

Серед підкислювачів і Ко (числа E з п’ятьма попереду) центр з консультування споживачів не рекомендує використовувати E512, так як при високих концентраціях він може викликати металевий післясмак, нудоту і блювоту. Цифри E з дев’яткою попереду відносяться до категорії підсолоджувачів. Вам слід бути обережними з e999, концентратом, виготовленим з кори дерева Quillaja. Також E1520, розчинником і консервантом.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News