Виключення вівсянки зі свого раціону може мати неприємні наслідки для здоров’я. Медики пояснили, чому цей продукт сприяє здоровому харчуванню і контролю ваги.

Наявність вівсянки в повсякденному меню дійсно допомагає людині харчуватися більш грамотно. У 2015 на сторінках Food & Nutrition Research були опубліковані підсумки дослідження, що демонструє, що споживання зазначеного продукту корелює з поліпшенням якості харчування серед дітей. Однак якщо контролювати свій раціон, то цього наслідки відмови від страви можна уникнути. Результати роботи, представленої в журналі Американського коледжу харчування, говорять про зв’язок вівсянки на сніданок з відчуттям ситості протягом дня. Ті, хто з’їдають тарілку даного продукту з ранку, менш схильні до переїдання. Раптова відмова від вівсянки може збільшити кількість нездорових перекусів.

Дослідження 2013 року, опубліковане в журналі Plant Foods for Human Nutrition, показало, що вівсянка зменшує черевний жир і ожиріння у випробовуваних, але те ж саме не було вірно для групи плацебо. Підтримка рівня холестерину на нормальному рівні допомагає скоротити ризик ряду проблем зі здоров’ям, аж до інфаркту. Наукова робота, представлена на сторінках Frontiers in Nutrition, показала наявність клінічних доказів того, що бета-глюканова клітковина в вівсі сприяє скороченню показників холестерину. При відмові від вівсянки замінити її на щось настільки ж корисне буде важко, аналогом саме по частині бета-глюкана виступає ячмінь.

Дослідження 2019 року, опубліковане в журналі Stroke, охоплювало добровольців, спостереження за якими велося більше 13 років. Виявилося, що ті, хто білий хліб або яйця на сніданок замінили вівсянкою, демонстрували більш низькі показники ризику всіх типів інсульту. Ця каша має захисний ефект, навіть якщо у людини вже є хвороба серця. Згідно з дослідженням 2019 року, оприлюдненим в Scientific Reports, у перенесли коронарну операцію громадян, які згодом регулярно їли вівсянку, фіксувалися більш низькі рівні ЛПНЩ, або «поганого» холестерину, і менші рівні запалення.

Джерело: eatthis.com