За словами наукових фахівців, якою-небудь згубною для нирок звичкою володіє кожен другий житель планети.

Експерти розповіли про те, які звички підривають здоров’я нирок. Зокрема, нирки страждають від зловживання сіллю – любов до солоних закусок збільшує навантаження на нирки, оскільки в цілому підвищує кров’яний тиск. Також велика кількість солі в раціоні може привести до відкладення каменів в нирках і найнеприємнішим симптомам, пов’язаних з цим процесом.

Інший продукт, яким небезпечно зловживати, – м’ясо. Нирки забезпечують виведення білка та інших продуктів, утворених при його перетравленні. Якщо всього занадто багато, нирки не справляються, і в них можуть з’явитися камені.

Читайте також:  Три правила, які дозволяють виглядати молодшими

Корисно знати і про те, що ураження нирок здатний викликати прийом болезаспокійливих, наприклад, аспірин або ібупрофен. Також вченими був помічений зв’язок між нирковими проблемами і вживанням препаратів від печії.

Крім того, негативно позначається на роботі нирок звичка пити газовану воду. За даними дослідження за участю 3000 жінок, при вживанні двох баночок “шипучки” в день хвороби нирок виникають на 30% частіше.

Недостатня кількість води – ще один удар по нирках. Оскільки цей парний орган працює з метою інтоксикації, при нестачі рідини в організмі виведення токсинів гальмується, так як кров стає більш густою. Шкідлива для нирок і фізична активність, яка різко підвищилася – в кров при настільки швидкому збільшенні навантажень починає надходити надмірна кількість токсинів.

Читайте також:  Щоденне вживання молока пов'язали із підвищеним ризиком розвитку раку

Звичайно, не йдуть на користь ниркам зловживання алкоголем і нікотином. Курці і занадто пристрасні любителі спиртного в кілька разів частіше страждають від порушення роботи нирок.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ХВОРОБИ НИРОК: 10 СИМПТОМІВ, ЯКІ НЕ СЛІД ВИПУСКАТИ З УВАГИ

ЯК ДЕШЕВО І СЕРДИТО ПРОВЕСТИ ДЕТОКСИКАЦІЮ НИРОК