За даними, опублікованими BMJ Publishing Group, інсульт дійсно може наздоганяти тих, хто дотримується правильного харчування і фізично активний. Учені провели масштабне дослідження, щоб з’ясувати причини мозкового удару в умовах ЗСЖ.

306,473 тисяч добровольців у віці від 40 до 73 років з числа прихильників здорового способу життя погодилися стати об’єктом наукових спостережень. Протягом семи років їх дані передавалися в UK Biobank.

Проаналізувавши зібраний масив відомостей, автори нового проекту дійшли висновку про те, що ведення здорового способу життя не може пересилити фактора спадковості. При генетичній схильності до порушення мозкового кровообігу ризик виникнення інсульту зростає на 35 відсотків, навіть якщо людина дотримується ЗСЖ.

Однак це зовсім не означає, що здоровий спосіб життя є чимось даремним. Експеримент показав, що якщо людина зі спадковою схильністю до інсульту не дотримується правил ЗСЖ, ризик інсульту збільшується ще на 65 відсотків. Такі чинники, як куріння, нездорова дієта і недостатня фізична активність призводять до збільшення ризику виникнення раптового інсульту, констатували вчені. Симптоматично, що за час дослідження у одного з його учасників не було зафіксовано інсульту або серцевого нападу.

Інсульт-гостре порушення мозкового кровообіг, яке призводить до пошкодження і відмирання нейронів головного мозку. При закупорці кровоносної судини тромбом виникає ішемічний інсульт, при розриві судини – геморагічний.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЩО ТАКЕ ІНСУЛЬТ І ЧОМУ ВІН ВИНИКАЄ?

ПРОФІЛАКТИКА ІНСУЛЬТУ: 7 ДОРОГОЦІННИХ ПРАВИЛ