Чим старша людина, тим більше у неї шансів набрати зайві кілограми – гормональні та метаболічні зміни в організмі дуже до цього розташовують. Що робити, щоб зберегти фігуру?

Перш за все, фахівці рекомендують не захоплюватися дієтами. Здавалося б, мета дієти – гарна фігура і боротьба із зайвою вагою. Але справа в тому, що дієти засновані на строгих обмеженнях і в цьому є істотні мінуси – організм страждає від нестачі корисних речовин, але при цьому при поверненні до звичного раціону вага найчастіше повертається. Дієту складно збалансувати, тому, якщо вам необхідно скинути велику кількість зайвої ваги, робити це потрібно під контролем фахівця.

Читайте також:  Названо популярну їжу, яка викликає депресію

Найкращий варіант – вибудувати систему раціонального харчування. В ідеалі потрібно приймати їжу тричі на день, з двома невеликими перекусами. Раціон повинен бути збалансованим – при такому підході і наявність фізичного навантаження вага буде в нормі. В меню повинно бути якомога менше продуктів з високим вмістом швидких вуглеводів: солодощів, випічки, фастфуда. Важливо, щоб в раціоні щодня були присутні свіжі фрукти і овочі, а хоча б раз на тиждень потрібно їсти рибу.

Обов’язково потрібно дотримуватися питний режим. Організму потрібно отримувати достатню кількість рідини, тому завжди варто мати під рукою невелику пляшку з питною водою. Якщо вам не хочеться пити, то не треба себе змушувати – організм оснащений прекрасною сигнальною системою і при нестачі рідини ви відчуєте спрагу.

Читайте також:  Чому потрібно їсти насіння соняшнику

Намагайтеся замінювати солодощі на «корисні». Через зміни метаболізму і гормонального фону з віком будь-яка зайва цукерка може виявитися на животі або стегнах. Тому необхідно замінити шкідливі солодощі на сухофрукти, фрукти, ягоди та натуральні солодощі, які готуються з них без великої кількості цукру.