Навіть при найретельнішому і старанному чищенні зубів, з часом все одно накопичується зубний наліт, який з часом ущільнюється і призводить до утворення зубного каменю.

Зубний камінь, в свою чергу, провокує розмноження патогенних мікроорганізмів під яснами, тим самим руйнуючи тканини, що оточують зуби. Як результат: з’являються неприємний запах з рота, кровоточивість ясен, ростуть пародонтальні кишені, зуби набувають рухливості, оголюються шийки зубів, з’являється підвищена чутливість і, в особливо важких випадках, зуби можуть випасти. Крім того, камені змінюють колір зубів, і посмішка втрачає свою привабливість.

Коли потрібно проводити професійну чистку зубів?

Згідно з рекомендаціями Міжнародної Асоціації стоматологів проходити професійну гігієну порожнини рота необхідно 1 раз на півроку, це дозволяє своєчасно попередити розвиток захворювань порожнини рота на ранніх стадіях і знизити витрати на стоматологічне лікування.

Більш того є пацієнти, для яких чистка зубів є обов’язковою:

  • Якщо в роті встановлені будь-які штучні конструкції (брекети, вініри, імплантати, коронки).
  • Якщо пацієнт планує почати комплексне лікування ротової порожнини або зробити процедуру відбілювання.
  • Якщо пацієнт курить, часто вживає каву або міцний чай.

Професійна чистка дозволяє запобігти, а також усунути:

  • запальні процеси в яснах
  • неприємний запах з рота
  • утворення карієсу
  • розхитування зубів

Професійна чистка допоможе повернути зубам природний колір і гладкість. Крім того, як було сказано, без даної процедури не обходиться подальше ортодонтичне лікування, імплантація і протезування, а також відбілювання зубів.

Стоматология «One Dental Clinic» на Виноградаре (Киев) предлагает качественную и профессиональную чистку зубов. В семейной стоматологии «One Dental Clinic» профессиональная чистка зубов апаратом “Air-Flow” всего за 990 грн (две челюсти).

Етапи проведення професійного чищення зубів

Процедура професійного чищення триває близько 1 години і складається з наступних етапів:

Підготовка. Стоматолог визначає наявність зубного каменю, карієсу, патології ясен і ступінь їх розвитку. При необхідності проводяться додаткові дослідження, здаються аналізи.

Видалення зубних каменів. Здійснюється за допомогою стоматологічного апарату – ультразвукового скалера. Ультразвук здатний руйнувати зубний камінь, в той час як емаль не піддається його впливу. Видалення каменю відбувається при одночасній подачі водяного напору, який змиває зруйновані частинки і охолоджує зуби. Процедура безболісна, але деякі пацієнти відчувають дискомфорт під час її проведення, тому можливе застосування місцевої анестезії.

Видалення нальоту і шорсткостей після зняття зубного каменю. На цьому етапі використовують повітряно-абразивну систему Air Flow. За допомогою води і спеціального порошку, що нагадує харчову соду. Вони подаються на зуби під тиском, при цьому очищаються всі нерівності на емалі.

Полірування і шліфування поверхні зубів. Її виконують за допомогою спеціальних паст, підібраних індивідуально для кожного пацієнта. Пасти доглядають за пломбами, роблять поверхню емалі ідеально гладкою, що перешкоджає появі зубного нальоту.

Після того, як Ваші зуби засяяли чистотою, дотримуємося ряду обов’язкових правил, щоб праця лікаря-стоматолога не пішла нанівець.

Півгодини не п’ємо і не їмо, щоб компоненти, які наносяться на зуби, не змилися. Пояснюємо: в нормі зуб покритий своєю природною оболонкою. Під час профгігієни стоматолог її знімає разом з нальотом і поверхня зуба стає незахищеною. Це компенсується покриттям зубів фтор- і кальційвмісними гелями, які на 30-40 хвилин покривають поверхню зуба захисною плівкою. Вона неминуче розчиняється слиною, але з компонентів останньої відновлюється своя рідна оболонка. Тому лікар рекомендує світлу дієту протягом першої доби після професійної гігієни.

На 24 години варто відмовитися від кави, чаю, в тому числі зеленого – він, незважаючи на оманливий світлий відтінок, залишає на емалі сірий пігмент, який погано піддається освітленню. Також відмовляємося від червоного вина, томатів (особливо пройшли термічну обробку), шоколаду, солодощів зі штучними барвниками.

Не забувайте про гігієну зубів, адже це не тільки естетика, а й економна і дієва профілактика здоров’я ваших зубів.