Печериці і кабачки можна (і це навіть корисно!) вживати сирими. Але є й інші овочі, які зазвичай готуються, хоча їх корисно їсти і неприготованими.

Таким продуктом, наприклад, є кольорова капуста. В ній містяться вітаміни С і К, а також речовина холін, яка зміцнює структуру клітинних мембран і необхідний для виробництва нейротрансмітера, що захищає мозок від нейродегенеративних захворювань.

Крім кольорової, корисно їсти в сирому вигляді броколі. Хоча б тому, що при варінні пропадає майже 40% вітаміну С, який міститься в ній. Дослідження голландських учених показало, що при вживанні сирої, а не приготовленої броколі набагато краще засвоюється речовина сульфорафан, що допомагає знижувати тиск, покращувати здоров’я серця, а також боротися з раковими клітинами.

Сирі кабачки теж можуть бути корисною і здоровою стравою – вони низькокалорійні, багаті білком, клітковиною, вітамінами А і С, а також важливим для функціонування всього організму калієм. Багатий калієм, а також вітаміном С і фолієвою кислотою буряк – його вживання в сирому вигляді стимулює імунну і кровоносну системи, а також дуже корисно для репродуктивних функцій організму.

Не шкідливо вживати сирими і печериці. Цей продукт – хороше джерело вітамінів групи В і білка.

Джерело: МедікФорум