Хід вашого життя схильний до безлічі випадковостей. Наприклад, ви не можете з абсолютною впевненістю передбачити, що вас не спіткає доля хронічного захворювання чи катастрофічної травми. Тим не менш, прогрес у розумінні ознак, які найбільш передбачувані відповідно для довголіття та смерті, є.

Щодо останнього, одним із найдивовижніших предикторів є втрата нюху. Дослідження показали зв’язок між втратою нюху у людей похилого віку та ризиком смерті протягом короткого періоду часу — часто п’ять років або менше.

Втрата нюху збільшує ризик смерті протягом більше десяти років. У ході дослідження також були виявлені провідні причини смерті, пов’язані зі втратою нюху. У тих, хто набрав низькі бали в тесті на нюх, ризик померти протягом 10 років був на 46% вищий , а протягом 13 років — на 30%, порівняно з тими, хто мав сильніший нюх, пише Express.

Зокрема, поганий нюх був пов’язаний зі смертністю від серцево-судинних захворювань та нейродегенеративних захворювань, таких як хвороба Альцгеймера та Паркінсона.

Інші дослідження показали, що поганий нюх є можливим раннім симптомом деменції, але це дослідження передбачає, що це також може бути ознакою основних проблем зі здоров’ям, пов’язаних із серцевими захворюваннями.