Недостатня активність щитовидної залози може впливати на розвиток нейродегенеративних захворювань у людей похилого віку. Такого висновку дійшла міжнародна команда фахівців, яка вивчила дані понад 15,5 тис. осіб.

Вчені з’ясували, що саме гіпотиреоз, при якому щитовидна залоза не виробляє необхідної кількості гормонів, підвищує ризик деменції на 81%. Зв’язки між гіпертиреозом та старечим недоумством не виявлено.

В рамках нового дослідження, результати якого опубліковані в журналі Neurology, фахівці проаналізували дані 7843 пацієнтів з деменцією та такої ж кількості дорослих без проблем з розумовими здібностями. Середній вік усіх піддослідних становив 75 років.

В результаті аналізу вчені виявили, що серед страждаючих гіпотиреозом і у віковій групі 65 років і старших людей ризик деменції був значно підвищений. Такого зв’язку не спостерігалося у пацієнтів, старших 50 років, але молодших 65 років, і мали в анамнезі гіпотиреоз.

Крім того, виявилося, що серед пацієнтів старше 65 років, які страждають на гіпотиреоз, ризик деменції більш ніж утричі збільшувався, якщо вони отримували замісну терапію гормонами щитовидної залози.