Іноді проживання з літніми людьми створює масу складнощів. Часом це стає випробуванням як для них самих, так і для їх родичів. У деяких випадках роки позначаються на здоров’ї не кращим чином, і людині у віці потрібен постійний лікарський догляд, організувати який вдома вкрай складно. До того ж самі літні люди часто сумують, відчуваючи себе тягарем для рідних. У такій ситуації пансіонат для літніх стає єдиним розумним виходом.

Вибрати підходящий пансіонат для літніх людей — не таке просте завдання, як може здатися на перший погляд. Слід врахувати чимало тонкощів і відвідати різні будинки престарілих, щоб знайти той, в якому вашому родичу буде дійсно добре і комфортно. При цьому треба віддавати собі звіт в тому, що зміна пансіонату, якщо він з якихось причин виявиться невідповідним, може негативно позначитися і в моральному, і в фізичному плані. Тому перед тим, як зупинити вибір на певному закладі, потрібно зважити всі за і проти.

Пансіонати для літніх в Україні

На Заході будинками для літніх людей користуються великою популярністю. У цих закладах люди у віці отримують не тільки догляд, увагу і лікарську допомогу — вони також можуть спілкуватися з ровесниками, займатися улюбленим хобі і в цілому відчувати себе повноцінною частиною суспільства.

В Україні ж при словах «пансіонат для літніх» багато хто уявляє собі похмурий і похмурий будинок престарілих, куди невдячні діти «здають» своїх батьків. У цього є свої причини: більшість державних закладів такого профілю дійсно більше нагадують лікарні, ніж заміські пансіонати. Однак сьогодні і в нашій країні почали з’являтися приватні заклади, які не поступаються європейським. Велика їх частина сконцентрована навколо великих міст. Типовий приватний пансіонат для літніх людей — це невеликий готель, розташований за містом. Від звичайного готелю його відрізняють спеціально обладнані кімнати і штат доглядальниць, які піклуються про постояльців. Слід зазначити, що рівень комфорту різниться в залежності від вартості перебування в пансіонаті, але зазвичай він відповідає рівню 3-5-зіркового готелю.

Вибираємо приватний пансіонат для літніх

На що слід звернути увагу, вибираючи приватний пансіонат для літніх батьків або родичів?

Розташування

Добре, якщо заклад розташований в чистому і тихому зеленому районі, подалі від жвавих автотрас і забруднюють повітря заводів. Однак і сильно віддалене від міста розташування пансіонату небажано, якщо ви збираєтеся відвідувати літнього родича регулярно. Хороший платний пансіонат для літніх повинен розташовувати власною обгородженою територією для прогулянок з рівними доріжками, великою кількістю лавок і хорошим освітленням.

Будівля пансіонату

Зрозуміло, свіжий ремонт, стильні меблі і красива обробка номерів — це великий плюс. Але ще краще, якщо в будівлі пансіонату все розраховано саме на літніх людей, чиї фізичні можливості обмежені. Зверніть увагу, чи є пандуси для інвалідних колясок, просторі коридори і кімнати, обладнані вони спеціальними поручнями для полегшення пересування. У пансіонаті не повинно бути крутих сходів, всі дверні отвори повинні бути широкими, а освітлення — достатнім в будь-який час доби.

Обстановка кімнати

В хороших платних пансіонатах для перестарілих ванна кімната і туалет розташовані поруч зі спальнею і оснащені спеціальними душовими кабінами, розробленими для зручності літніх людей. Ліжка також призначені спеціально для людей у віці. Це ж стосується стільців, крісел і диванів.

Обслуговуючий персонал

Обов’язково прогуляйтеся по території пансіонату і подивіться, як обслуговуючий персонал звертається з постояльцями. Повага, терпіння і доброзичливість в будь — якій ситуації-головні якості для людей, що працюють в таких закладах. Прояв роздратування або зневаги з боку персоналу — не найкраща характеристика.

Додаткові послуги

В пансіонатах, що заслуговують довіри, для людей похилого віку піклуються не тільки про комфорт постояльців. Чисте повітря, смачна збалансована їжа і догляд — це ще не все. Поцікавтеся, чи надає пансіонат культурну програму, чи є у його гостей інші розваги, крім прогулянок по парку.

Вартість утримання літніх людей

Ціна перебування в приватному пансіонаті варіюється від закладу до закладу. Вона залежить не тільки і не стільки від якості ремонту і вартості спеціального обладнання, скільки від кваліфікації персоналу, що працює у пансіонаті, якості та кількості наданих послуг.

В середньому вартість одного місяця в пансіонаті складає від 8 000 грн.

При цьому в разі передоплати за певний період (наприклад, місяць) багато пансіонатів готові зробити знижку. У вартість входить проживання в пансіонаті, догляд, харчування та розваги.

Забезпечити належний догляд літній людині аж ніяк не просто. До того ж доведеться присвятити цьому весь свій час: поєднати догляд і, наприклад, роботу навряд чи вийде. Тому пансіонат для літніх людей — оптимальне рішення.

На сьогодні не так багато пансіонатів для літніх людей з домашньою атмосферою, але все ж вони є. Зокрема, гідним прикладом служить «Гармонія». Дніпропетровський геріатричний пансіонат розташувався в тихому екологічно чистому районі, недалеко красива набережна Дніпра. Детальніше за посиланням – https://dom-prestarelih.com/dom-prestarelyh-v-dnepre/

*На правах реклами