Стілець може дати цінну інформацію про здоров’я людини.

Оскільки симптоми жирової хвороби печінки, як відомо, проявляються повільно, стан часто прогресує на той час, коли він виникає. На цій стадії накопичення жиру в печінці ускладнюватиме правильний кровообіг по всьому органу. Це призводить до підвищення артеріального тиску у венах, які несуть кров із кишечника, що може вплинути на консистенцію та зовнішній вигляд випорожнень.

Кровотеча з верхніх відділів шлунково-кишкового тракту, незалежно від його причини, є поширеною клінічною картиною, пов’язаною із значним ризиком смерті, пише Express.

Найбільш частою причиною варикозного розширення вен стравоходу є алкогольне захворювання печінки, яке зустрічається у багатьох пацієнтів із хронічним захворюванням печінки.

“Серед пацієнтів з вираженим рубцюванням печінки, які зазнають шлунково-кишкових кровотеч, від 78 до 87 відсотків випадків пов’язані з кровотечею з варикозно розширених вен”.

Варикоз стравоходу формується, коли вени всередині стравоходу стають надзвичайно розширеними, що робить їх уразливими для розривів та кровотеч.

Варикоз у цій частині тіла є частою причиною мелени через портальну гіпертензію, вторинну по відношенню до цирозу печінки. Мелена – це чорний смолистий стілець, який зазвичай виникає через кровотечу із верхніх відділів шлунково-кишкового тракту.

“Він має характерний смолистий колір і неприємний запах, і його часто важко змити”.

Зміна консистенції випорожнень відбувається через зміну та деградацію крові кишковими ферментами, що призводить до мелені.

Деякі дослідження показали, що до 40 відсотків пацієнтів з жировою хворобою печінки страждають на мелену. Ця кровотеча може призвести до таких ускладнень, як хронічна анемія, але може призвести до значної крововтрати за короткий проміжок часу.