Мозолі виникають на будь-якій ділянці тіла, яка піддається постійному тертю, будь то кінчики пальців гітариста або долоні механіка. Але найчастіше з’являються мозолі на ногах внаслідок неправильно підібраного взуття.

Мозоль — це тверда ущільнена ділянка шкіри, який утворюється в результаті тертя або тиску на шкіру. Формування мозолів закладено природою, щоб захистити шкіру під ними. І найкраща профілактика — це захист ніг від зовнішнього роздратування.

— Щоб мозолі не утворювалися, важливо правильно підбирати взуття. При примірці звертайте увагу, чи не натирають і не тиснуть, наприклад, туфлі — все-таки середньостатистичне взуття не підходить для наших українських стоп. Кожен повинен знати особливості своєї стопи — всі ми дуже індивідуальні, у кого-то стопа вузька, у кого-то широка, у кого-то другий палець довший, ніж перший, а у кого-то п’ятий палець піднятий. Так що правильно підібране взуття — основа основ.

— Формування мозолів найчастіше відбувається через тиск на шкіру стоп неправильно підібраного взуття, однак причиною можуть бути особливості будови стопи або спадковість. Так, занадто вузьке взуття на підборах призводить до неправильного розподілу навантаження на стопи. Внаслідок постійного надлишкового тиску захисні сили організму, стимулюють потовщення і ущільнення шкірного покриву на цих ділянках, розвивається гіперкератоз, в народі званий натоптишом. При тривалому впливі фактора тиску ситуація ускладнюється і розвивається більш глибоке ураження шкіри — мозоль. Якщо проблема не буде вчасно вирішена, навколо мозолі утворюється ділянку запалення, запускаються некротичні процеси, що вкрай небезпечно для організму в цілому.

Читайте також:  Про які хвороби сигналізує сонливість після обіду
Як спробувати позбутися від мозолі в домашніх умовах
  1. Потримайте ноги в теплій воді протягом 7-10 хвилин, поки шкіра не розм’якшиться.
  2. Скористайтеся пемзою. Спочатку занурте пемзу в теплу воду, потім круговими рухами видаліть омертвілу шкіру.
  3. Будьте обережні, не зіскобліть занадто багато шкіри. Це може викликати кровотечу і занесення інфекції.
  4. Наносите зволожуючий лосьйон або крем на уражену область щодня. Знайдіть зволожуючий лосьйон або крем з саліциловою кислотою, лактатом амонію або сечовиною. Ці інгредієнти допоможуть поступово пом’якшити затверділі мозолі.
  5. Використовуйте амортизуючі накладки для взуття. Щоб захистити мозолі від подальшого подразнення під час ходьби, відріжте два шматочки лейкопластиру у формі півмісяця і наклейте навколо мозолі. Щоб не допустити зіткнення мозолі з взуттям, оточіть уражене місце спеціальними поролоновими подушечками — ви їх можете знайти в найближчій аптеці.
  6. Слідкуйте за тим, щоб нігті на ногах були підстрижені. Занадто довгі нігті можуть змусити пальці згинатися, вони будуть контактувати з взуттям, і рано чи пізно утворюється натертість.
Читайте також:  Чиста вода небезпечна для здоров'я
Чому треба звертатися до фахівця

Мозоль

— Лікування мозолів краще всього проводити руками досвідчених подологів. Методів позбавлення від мозолів кілька. Залежно від особливостей стопи і «занедбаності» випадку спеціаліст-подолог підбере найкращий варіант, наприклад шліфування стоп спеціалізованими фрезами різної абразивності, у тому числі з найтоншим алмазним напиленням. Порожнисті фрези особливої форми дозволяють видаляти глибокі стрижневі мозолі. Процедура шліфування безкровна і безболісна, але подологу, який виконує її, необхідний досвід і вправність, щоб повністю видалити мозоль або гіперкератоз, не торкнувшись здорові тканини. Крім цього, видалення мозолів повинно проводитися на професійному апараті для медичного педикюру в умовах суворої стерильності.

— Припустимо, мозоль у вас вже так давно, що ви до неї звикли і якимось чином так ставете стопу у взутті, що все-таки можете пересуватися. Але раптом ця мозоль починає червоніти, ви відчуваєте посмикування, з’являється набряк, підвищується температура на цій ділянці тіла. Тоді сміливо можна підозрювати, що всередині дозріває гнійний процес. В такому випадку високий ризик, що гній не прорветься назовні, а в бік кістки, що може призвести до розвитку остеомієліту (гнійного запалення кістки), і як наслідок, до відкритої операції на стопах.

Читайте також:  Лікарі розповіли на що вказує рання сивина

Потрібно звертатися до вузькопрофільних фахівців з великим досвідом. Спочатку наведу в приклад одну історію. До нас прийшов пацієнт 46 років із скаргою, що в нього вже багато років мозолі і він намагається від них позбутися. Я запитала, як саме, і він відповів: «Прикладаю сире м’ясо». Ми розуміємо, що це абсолютна дурість. Народні методи подібного роду згубно впливають на стан нашої шкіри, наприклад, коли замішують оцтову кислоту, додають рослинне або оливкове масло і прикладають до ураженого місця. Це неприпустимо, тому що оцтова кислота банально залишити опік, і тоді людина взагалі не зможе ходити. Тому до таких народних методів ставитися з обережністю.

Особливу увагу раджу звернути на диференціальну діагностику мозолів та інших утворень шкіри, зокрема бородавок. Мозолі і бородавки можуть виникати на одних і тих же ділянках стопи і виглядати при цьому абсолютно однаково. І тільки фахівець найвищого рівня, фахівець, який щодня у своїй практиці стикається з такою патологією, як мозолі, може провести диференціальну діагностику. Інакше, можливо, буде неправильно поставлений діагноз і, відповідно, неправильно буде проводитися лікування.

Джерело: The challenger