Захоплення телевізором у людей похилого віку підвищує небезпеку деменції. Такого висновку дійшли дослідники з Університету Вашингтона.

У похилому віці основний дозвілля – це перегляд телевізора. На жаль, малорухливий спосіб життя і такий когнітивно-пасивний варіант на 24% підвищує ризик розвитку деменції, як показало дослідження, пише WashingtonPost. Також встановлено, що якщо люди похилого віку замість телевізора працювали за комп’ютером, то у них ймовірність старечого недоумства зменшувалася на 15%, оскільки це когнітивно-активне заняття.

При перегляді телевізора ми лише спостерігаємо за тим, що нам показують, але особливо ні про що не думаємо. Коли ж ми сидимо за комп’ютером, то самі вибираємо те, що нам читати чи дивитися, тобто проводимо певний розумовий процес. А в цьому випадку відбувається стимулювання інтелекту, що є своєрідним тренуванням для розуму.

Щоправда, дослідження однозначно показало, що у тому й іншому випадку літні люди таки сиділи. А сидячий спосіб життя негативно впливає на здоров’я і наближає старече недоумство. Тому якщо пенсіонер має достатньо сил для того, щоб рухатися, краще сидіти якнайменше.