Контролювати рівень цукру в крові важливо всім, але особливо людям, які мають цукровий діабет і предіабет. Тому для втамування голоду краще використовувати перекушування, від яких вміст глюкози не підвищується.

Ці перекушування не тільки допомагають діабетикам підтримувати більш здоровий для них рівень цукру в крові. Чи не хворіють людям вони забезпечать профілактику захворювання, допомагаючи уникнути стрибків глюкози та інсуліну, що сприяють розвитку інсулінорезистентності і, як наслідок діабету другого типу.

Горіхи. Їх відрізняє підвищений вміст клітковини і корисних жирів з низькою кількістю вуглеводів – дана особливість вимагає тривалого перетравлення, що не дає цукру виділятися в кров відразу у великому обсязі. Хороший перекус-невелика жменю близько 40 грамів: це може бути мигдаль, фундук, волоські горіхи, макадамія, кешью, фісташки, арахіс.

Читайте також:  Впливає на серце, шлунок і спину: яке положення тіла уві сні корисніше?

Сири. Нежирні сорти – кисломолочний, рікотта, моцарелла – це продукти з високим вмістом білка, який дуже ефективно допомагає контролювати рівень цукру в крові.

Хумус. Перекус містить вуглеводи, але тіло повільно їх перетравлює. Тому, на відміну від рафінованих вуглеводів того ж білого хліба, вони не підвищують рівень цукру в крові. Їх джерело в хумусі-нут, що містить багато клітковини, білка і тому не викликає сплесків глюкози.

Яйця. Можна зварити кілька штук і зберігати їх в холодильнику в якості перекусів, корисних навіть на ходу.

Йогурт. Грецький йогурт багатий білком – найважливішим компонентом, що допомагає уповільнювати викид глюкози в кров через свого довгого засвоєння, а також дуже низьким вмістом цукру і вуглеводів, що додатково робить його одним з найкращих перекусів в раціоні діабетиків.

Читайте також:  Названі способи полегшити метеочутливість

Авокадо. Якщо розім’яти три авокадо, додати трохи сальси, кінзи т соку лайма, вийде гуакамоле – паста, з якої можна робити ситні бутерброди. Наприклад: шматок цільнозернового хліба, гуакмоле, варене яйце.

Тунець. Півсклянки дуже багатого білком тунця в поєднанні з чотирма крекерами – смачний перекус, який не порушить рівень цукру в крові.

Джерело: МедікФорум

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News