Значний набір зайвої ваги може виявитися результатом патологічних процесів в організмі, пов’язаних з розвитком різних захворювань, застерігають лікарі. Серед перерахованих ними недуг – гіпотиреоз, полікістоз яєчників, інсулінома.

Фахівцями були перераховані хвороби, здатні викликати раптовий набір ваги. Гіпотиреоз, за їхніми словами, є однією з найчастіших патологічних причин зайвих кілограмів, виникнення яких не пов’язане з особливостями харчування і фізичної активності. Дане захворювання означає знижену функцію щитовидної залози, що впливає на уповільнення метаболічних процесів. У людини з гіпотиреозом набір ваги відбувається поступово.

У жінок вага може неконтрольовано рости через полікістозу яєчників – хвороби, що характеризується гормональним збоєм. Він провокує активне вироблення андрогенів, які також сприяють накопиченню жиру в області талії, що зменшує чутливість до інсуліну, гормону, який допомагає організму контролювати вміст цукру. Це сприяє ще більш значному набору ваги.

Читайте також:  Корисні властивості огіркового розсолу

Ще одна недуга, здатний викликати набір кілограмів, – це хвороба Аддісона. При її розвитку відбувається порушення функціонування кори надниркових залоз, в організмі значно виростає концентрація гормону кортизолу, які прискорює розпад білка і підвищує вміст глюкози в крові. Як підсумок, зменшується м’язова маса, її місце займає жирова тканина.

Також людина може погладшати в зв’язку з виникненням інсуліноми: даному типу пухлин властиво надмірне виділення інсуліну і зниження цукру в крові, що змушує людину постійно відчувати голод і багато їсти.