Лікар-кардіолог Юрій Бєленков у програмі “Про найголовніше” назвав перші ознаки тромбозу, які не можна ігнорувати.

Відомо, що утворення тромбів є необхідною з точки зору виживання реакцією організму при травмі, коли після порізу або рани кров зупиняється. Однак при патологічних станах утворення тромбозу небезпечно.

– При яких станах утворюються венозні тромби? Варикозне розширення вен і супутній тромбофлебіт, тривала мобілізація кінцівки або знаходження в незручній позиції, — зазначив кардіолог.

За його словами, причинами артеріального тромбозу є порушення згортання крові, миготлива аритмія, травма, довгий прийом гормональних контрацептивів.

Ознаками тромбозу є набряки, почервоніння шкіри, підвищення температури в місці утворення тромбу і болю. Якщо ви звернули увагу на те, що одна з кісточок раптово набрякла, то це може бути раннім симптомом тромбозу.

При утворенні тромбу в системі глибоких вен ніг шкіра в ураженій області може набувати червонуватий або блакитний відтінок.

Тромбози – патологічний стан, при якому в судинах утворюються щільні кров’яні згустки (тромби), що уповільнюють або зупиняють перебіг крові. Через це може виникнути недолік харчування органів, що може привести до відмирання тканин (некрозу, інфаркту) і летального результату. Виділяють два види тромбозів: венозний і артеріальний.

Жінки частіше страждають від проблем з венозним тромбозом, а у чоловіків фіксуються проблеми з артеріальним через куріння, цукрового діабету і гіподинамії.