Зберегти здоров’я зору до похилого віку вдається не багатьом людям. На жаль, питаннями причин і профілактики його погіршення зазвичай задаються тільки тоді, коли вже знижена гострота, з’явилися хвороби. Тому знати, які фактори впливають на здоров’я очей, які заходи профілактики в цьому допоможуть, потрібно всім. Ідея статті була взята з цього джерела.

Вікові зміни

З віком в організмі знижується здатність повноцінно засвоювати вітаміни, мінерали, поживні речовини. Це один з факторів, який сприяє розвитку хвороб очей. Одне з них — вікова макулярна дегенерація – захворювання, яке призводить до значної втрати зору при відсутності своєчасної діагностики та лікування.

Тому перша міра профілактики в такому випадку — регулярна перевірка зору у лікаря. Її рекомендують проходити як мінімум один раз на рік, якщо немає скарг, два рази на рік при наявності діагностованих хвороб. У деяких випадках потрібне спостереження лікаря раз в 1-3 місяці.

Зараз вдається призупинити розвиток ВМД. Для цього складається спеціальний раціон, підбирають комплекс вітамінів і мінералів. У поєднанні з наглядом фахівця, дотриманням інших профілактичних заходів є високий шанс зберегти зір, насолоджуватись повноцінним життям.

Незбалансоване харчування

Поживні речовини, вітаміни, мінерали важливі для всього організму. У тому числі для очей. У раціоні має бути їх в достатній кількості. Пам’ятаємо, що самим незамінним компонентом є антиоксиданти. Їх брак призводить до збільшення кількості вільних радикалів та погіршенню важливих функцій організму. Тому варто вживати як можна більше свіжих фруктів, овочів, зелені.

Шкідливі звички та інші фактори

Підвищенню рівня вільних радикалів також сприяють шкідливі звички та ряд інших факторів.

 1. Куріння порушує обмін речовин, погіршує засвоєння корисних речовин з їжі.
 2. Малорухливий або “офісний” спосіб життя: недостатня фізична активність призводить до набору зайвої ваги, утворенню холестеринових бляшок, погіршенню кровообігу, в тому числі в сітківці ока.
 3. Стрес, нестача сну, відпочинку діють негативно на стан здоров’я в цілому.

Рідке моргання

Робота з комп’ютером, необхідність довго концентрувати погляд в обмеженому просторі на дрібних об’єктах змушують нас рідше моргати. В результаті:

 • поверхня ока страждає через недостатнє зволоження;
 • знижується захисна функція;
 • скорочується кількість слізної рідини;
 • зростає ризик інфекцій поверхні очей;
 • знижується гострота зору.

Ці симптоми складають Синдром/Хворобу Сухого Ока.

Тому слід контролювати себе, намагатись моргати не рідше 30 разів на хвилину.

Профілактика

Ще один фактор, який безпосередньо впливає на стан здоров’я очей — спадковість (генетичні фактори). Тому важливо проводити регулярні огляди у офтальмолога.

До числа інших профілактичних заходів відносяться:

 • перерви в роботі за комп’ютером, спеціальна гімнастика для очей;
 • правильне освітлення робочого місця;
 • ретельно збалансований раціон;
 • фізична активність;
 • зволожуючі очні краплі.

Не варто забувати: консультація лікаря є обов’язковою умовою – особливо, якщо вже є сухість очей, діагностовані інші хвороби. Спеціаліст надасть вам відповідні рекомендації, підбере відповідні очні краплі. Самолікування може спричинити шкоду вашому здоров’ю! .

Висновок.

Якщо піклуватися про здоров’я очей, уважно ставитися до симптомів в боку очей, правильно харчуватися, вести активний, здоровий спосіб життя, вчасно приходити на обстеження, ймовірність зберегти здоровий зір істотно підвищується.

*На правах реклами