Медики стверджують, що деякі кухонні звички людей можуть негативно впливати на стан їхнього здоров’я.

Використання однієї губки. Нерідко губка для миття посуду починає використовуватися на кухні для протирання і миття різних предметів і поверхонь. Подібна звичка сприяє тому, що губка швидко стає притулком численних шкідливих бактерій. Лікарі радять не тільки регулярно міняти губку для посуду, але і не мити нею більше нічого іншого.

Розморожування на стільниці. Ще одна порада від фахівців: з міркувань здоров’я і безпеки не потрібно розморожувати м’ясо на столі, так як це може перетворити його поверхню в середовище, де розмножуються потенційно небезпечні мікроорганізми.

Читайте також:  Названо несподівану користь відеоігор

Ополіскування м’яса. Багато хто переконаний: перший крок до приготування страв з м’яса – це його миття. Але його ополіскування під струменем води в кухонній раковині експерти називають однією з тих побутових звичок, які можуть позбавити людину здоров’я. У багатьох випадках м’ясо взагалі не вимагає обмивання, термічна обробка ефективно «знезаражує» його. Якщо ж ви не можете не мити, то краще робити це в окремій ємності – ополіскування під краном дає бризки, які поширюють бактерії по всіх поверхнях навколо.

Недбала розкладка в холодильнику. Приготовані продукти або страви завжди повинні зберігатися в ньому накритими. Крім того, продукти не повинні стикатися, як і не повинні зберігатися занадто довго. Неправильне зберігання сприяє проростанню шкідливих мікробів, втрати основних поживних речовин і руйнування текстури продуктів.

Читайте також:  Вечеря близько сьомої години вечора пов'язана зі схильністю до довгого життя

Нехтування чистотою. Варильні панелі і обробні дошки необхідно регулярно і ретельно мити, по можливості дезінфікувати. Кухонні рушники і скатертини необхідно міняти регулярно. Для вегетаріанської та невегетаріанської їжі необхідно використовувати окремі обробні дошки.