Хворобливе сечовипускання, як правило, свідчить про інфекційно-запальному процесі в сечостатевій системі. Необхідно якомога швидше звернутися до лікаря і пройти лікування.

Болі при сечовипусканні – досить поширений симптом, який може вказувати на наявність різних проблем в сечостатевій системі як чоловіка, так і жінки. Найчастіше хворобливе сечовипускання вказує на такі захворювання як цистит, уретрит, гострий або хронічний простатит і венеричні захворювання.

Щоб позбутися неприємного симптому, необхідно лікування основного захворювання, що стало причиною болів при сечовипусканні. Як правильно підійти до вирішення проблеми, що склалася?

Крок перший: звертаємося до лікаря

Традиційно, при наявності хворобливого сечовипускання слід звернутися до лікаря-уролога, венеролога, андролога (чоловікам) або гінеколога (жінкам). Саме ці лікарі лікують переважна більшість захворювань, які можуть бути причиною хворобливого сечовипускання.

На прийомі у лікаря вкрай важливо в точності описати всі симптоми, які вас турбують. Залежно від характеру ваших скарг лікар може призначити специфічні види діагностики.

Простатит

Крок другий: шукаємо причину

Основне завдання лікаря – правильно поставити діагноз. При постановці діагнозу важливо виключити будь-які інші захворювання, які можуть давати схожу симптоматику.

Найчастіше болі при сечовипусканні вказують на наявність інфекційного процесу в сечовивідних шляхах. Важливо провести бактеріологічний посів і точно виявити патогенного збудника. Це необхідно для складання найбільш ефективної тактики лікування.

Лікування прискореного сечовипускання

Крок третій: лікування основного захворювання

Після ретельної діагностики лікар складає протокол лікування захворювання. Найчастіше основою лікування в даному випадку служить антибіотикотерапія. У переважній більшості випадків причиною циститу, уретриту, простатиту, а також венеричних захворювань є бактерії.

Після ідентифікації патогенного збудника і визначення його чутливості до антибіотиків хворому призначається антибактеріальний препарат, необхідний для усунення інфекції.

Важливо! Правила застосування антибіотиків

Антибактеріальні препарати призначаються курсом від 7 до 10-14 днів. Важливо чітко дотримуватися всіх приписів лікаря і не припиняти їх прийом передчасно. Багато людей припиняють прийом антибіотиків після того, як відчують значне полегшення. Ні в якому разі не робіть цього! Усунення симптомів ще не означає повне усунення інфекції. Для повного знищення патогенних бактерій необхідно пропити антибіотики курсом, в іншому випадку існує ймовірність розвитку резистентності бактерій до антибіотика.

Крім антибактеріальних препаратів, лікар, як правило, призначає протизапальні препарати, імуномодулятори, вітаміни та інші ліки.

Часте сечовипускання

Крок четвертий: профілактика

Після проведення лікування важливо не допустити рецидиву захворювання. Якщо мова йде про захворювання, що передаються статевим шляхом, то лікування потрібно проводити спільно зі своїм статевим партнером. В іншому випадку є ймовірність повторного зараження.

Найважче стежити за своїм здоров’ям за наявності хронічних інфекційно-запальних захворювань сечостатевих шляхів. При впливі несприятливих факторів в будь-який момент може виникнути рецидив. У цьому зв’язку важливо особливу увагу приділити заходам, спрямованим на зміцнення імунної системи: здорове харчування, фізичні навантаження і прийом імуномодулюючих засобів і адаптогенів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЦИСТИТ І ЙОГО УСКЛАДНЕННЯ

ПЕРШІ СИМПТОМИ ПРОСТАТИТУ

ХРОНІЧНИЙ ПРОСТАТИТ І СТАТЕВА ФУНКЦІЯ