Говорячи про вплив харчування на ризик інсульту, вчені зазначають, що певні продукти слід включати до щоденного раціону, тоді як деяких продуктів потрібно уникати повністю.

Які люди становлять групу підвищеного ризику інсульту? Насамперед це гіпертоніки, а також люди, які мають підвищений рівень холестерину, атеросклероз, тромби. Клівлендська клініка констатує, що люди з групи ризик можуть зменшити свою схильність до інсульту за рахунок здоровою їжею.

За словами фахівців, певні продукти, які вживаються при кожному прийомі їжі, можуть захищати від інсульту – зокрема, «при кожному прийомі їжі слід з’їдати різноманітні овочі, фрукти та бобові різнокольорового барвистого забарвлення: темно-червоні, апельсинові, яскраво-жовті, темно-зелені, сині та пурпурові».

Експерти відзначають, що, дотримуючись цього правила, можна забезпечити свій організм широким спектром поживних речовин, корисних для загального здоров’я та конкретно здоров’я мозку.

Загалом для покращення захисту від інсульту лікарі рекомендують дотримуватися раціону з низьким вмістом жирів та високим вмістом клітковини, що включає велику кількість свіжих рослинних і цільнозернових продуктів. Не слід їсти занадто багато якоїсь окремої їжі, особливо з високим вмістом солі або промислово обробленої.

Інше обмеження, яке важливо дотримуватись, – це суворо помірне вживання алкоголю. Якщо людина вже перенесла інсульт, їй слід поговорити з лікарем про можливість вживати спиртні напої, оскільки в цьому випадку навіть безпечні алкоголю, що рекомендуються, можуть бути для організми занадто високими.