Прийом трьох натуральних добавок може бути пов’язаний із підвищеним ризиком розвитку раку легень.

Результати дослідження опубліковано у газеті Daily Express. Як зазначають фахівці, додатковий прийом таких добавок, як бета-каротин, ретинол та лютеїн може бути пов’язаний із ризиком розвитку раку легень.

Ці речовини можна і потрібно отримувати з їжею, але деякі люди вживають вітаміни як добавки, думаючи, що приносять своєму організму велику користь. Причому що більше добавок, то більше користі. Це дуже небезпечна помилка.

— Ми не рекомендуємо тривалого прийому добавок з бета-каротином, ретинолом та лютеїном для профілактики раку, особливо серед курців, — йдеться у дослідженні.

Здорова дієта, в якій є велика кількість свіжих фруктів і овочів, може знижувати ризик розвитку онкозахворювань.

Бета-каротин благотворно впливає на здоров’я очей, бореться зі зниженням зору та розвитком катаракти. Впливає на роботу мозку, підвищує концентрацію уваги та покращує пам’ять.

У великій кількості міститься в гарбузі, моркві, зеленій цибулі, щавлі, шпинаті, латуку, салаті, капусті кейл, помідорах, червоному перці, броколі, грейпфрутах, чорній смородині.

Ретинол – жиророзчинний вітамін, антиоксидант. У чистому вигляді нестабільний. Застосовується при терапії рахіту, гіпотрофії, ГРЗ, бронхолегеневих захворюваннях, ураженнях ШКТ, цирозі печінки. Джерелом ретиноїдів є тваринні продукти. Особливо багаті на ретинолом риб’ячий жир, яйця, вершкове масло, молоко, яловича печінка.

Лютеїн – пігмент, що відноситься до ксантофілів. Це основна складова жовтих пігментів у листі, квітках, плодах та нирках, а також у багатьох водоростях та мікроорганізмах. Лютеїн може допомогти покращити зір та захистити від вікових захворювань очей. Здатний поглинати надмірну енергію фотонів та знищувати вільні радикали.

Найбільш багаті лютеїном шпинат та чорниця, а також броколі, брюссельська капуста, чорна смородина, томати, морква, гарбуз та кабачки.