ГоловнаНовини Здоров'яПідвищений тиск свідчить про небезпечну хворобу

Підвищений тиск свідчить про небезпечну хворобу

Хвороба Альцгеймера, яка характеризується руйнуванням нейронів і відмиранням клітин в головному мозку, являє собою реальну загрозу для людей з підвищеним тиском. Шанси захворіти у гіпертоніків вищі, ніж у решти, майже на 50%.

Тиск

Про те, що підвищений артеріальний тиск у багатьох випадках є передвісником хвороби Альцгеймера, заявили американські вчені. Їх доводи на цей рахунок опублікував науковий журнал Eurekalert.

Дослідження американців свідчить: гіпертоніки на 36% частіше інших підтверджені процесів відносно невеликих уражень головного мозку і 46% частіше стають жертвами значних нейродегенеративних змін структур мозку.

«Підвищений систолічний артеріальний тиск безпосередньо пов’язаний з хворобою Альцгеймера», – констатують автори проекту.

Читайте також:  Медики розповіли, яка каша на сніданок знизить ризик інсульту

Систолічний артеріальний тиск – «верхній», що вказує на частоту серцебиття і силу виштовхування крові в артерії. Серед спостережуваних вченими учасників дослідження середній показник тиску склав 134/71 мм рт. ст., що з точки зору сучасних медичних норм вважається підвищенням. За словами авторів роботи, у 48% обстежуваних осіб вони виявили мінімум одне ураження мозку, при якому спостерігалися омертвілі ділянки мозкової тканини.

Всього ними було обстежено 1288 літніх пацієнтів (середній вік – 89 років), які погодилися на розтин після їх смерті.

Джерело: МедікФорум

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News