Вчені констатують, що певний вид напоїв збільшує ризик розвитку цілого ряду різних видів раку – в плані канцерогенності найнебезпечнішими вони вважають алкогольні напої.

За даними Національного інституту раку (NCI), існує «твердий науковий консенсус» щодо того, що вживання алкогольних напоїв пов’язане з підвищеною ймовірністю розвитку раку. Алкоголь – це загальний термін для етанолу або етилового спирту, хімічної речовини, що міститься в алкогольних напоях. Він виробляється шляхом ферментації цукрів і крохмалів дріжджами.

“Наявні дані показують, що чим більше алкоголю п’є людина – особливо чим більше алкоголю він випиває регулярно протягом довгого часу, – тим вище у нього ризик розвитку раку”, – попереджають фахівці з NCI.

Експерти підкреслюють: помірно підвищений ризик деяких видів раку мають навіть ті люди, які випиває не більше однієї порції алкоголю в день. Але найсуттєвішим такий ризик стає в тих випадках, коли спиртним зловживають: жінки випиває чотири або більше порцій за один присід, чоловіки – п’ять або більше порцій.

Онкологи уточнюють, що на сьогодні відомий зв’язок між споживанням алкогольних напоїв і розвитком певних видів раку.

  • Рак голови і шиї.
  • Рак стравоходу.
  • Рак печінки.
  • Рак молочної залози.
  • Колоректальний (кишковий) рак.

Як алкоголь може викликати рак? Дослідники пояснюють, що при розщепленні алкоголю виробляється речовина ацетальдегід. Ацетальдегід може пошкодити клітини, а також може заважати клітинам відновлюватися після пошкодження. Також алкоголь також може підвищувати рівень деяких гормонів, таких як естроген і інсулін. Гормони є хімічними мессенджерами, їх більш високі рівні можуть змушувати клітини ділитися частіше, що підвищує ймовірність розвитку ракових утворень.