Підвищений артеріальний тиск надає несприятливий вплив на кровоносні судини і внутрішні органи, що може привести до серйозних наслідків. Багато дослідників прийшли до висновку, що ризик гіпертонії можуть знизити регулярні фізичні вправи.

В ході одного з досліджень, опублікованих на сайті Національної медичної бібліотеки США, фахівці вивчили вплив тренувань з ізометричної (статичної) хваткою на артеріальний тиск в стані спокою у здорових людей.

У дослідженні брали участь 30 осіб у віці від 20 до 40 років. Для тренування використовувався спеціальний тренажер для рук-пружинний динамометр з ручним захопленням.

Випробуваного просили тримати динамометр в домінуючій руці так, щоб він міг повністю захопити тренажер. Ручка динамометра стискалася з максимальним зусиллям на короткий час протягом 4-5 секунд. Всього здійснювалося три спроби з перервою в 10 секунд.

Читайте також:  Хто має виключити з раціону хурму: поради нутриціолога

Середнє з цих трьох показань було прийнято як максимальне ізометричне натяг. Після цього учасника дослідження просили виконати захоплення з 30% від максимального ізометричного натягу протягом не більше трьох хвилин. Дія виконувалася п’ять разів з перервами в п’ять хвилин після кожного скорочення. Цей протокол вправ повторювали три рази на тиждень протягом 10 тижнів. Артеріальний тиск учасників вимірювався до і після тренування.

Після закінчення дослідження у них відбулося значне зниження як систолічного, так і діастолічного артеріального тиску. “Тренування з ізометричною хваткою можуть бути простим, ефективним, недорогим і немедикаментозним методом зниження артеріального тиску”, – підсумували автори дослідження.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News