Рано чи пізно поганий сон стає причиною ряду захворювань. Як забезпечити собі здоровий сон, читайте в нашій статті.

Відомий лікар Парацельс ще в 16 столітті стверджував, що нормальний сон для людини має тривати 8 годин. За цей час організм встигає повністю відновитися після денної фази неспання.

З часів Парацельса минуло майже 500 років, і сучасна медицина тільки підтверджує той факт, що 7-9-годинний сон є найбільш фізіологічним для людини. Розумова і фізична працездатність багато в чому залежить від якості сну минулої ночі. Поганий сон, як правило, робить людину розсіяною, повільною і часто дратівливою.

«Гармонія» сну

Еволюційно цикл сну пов’язаний з циклом обертання Землі. Відсутність світла запускає в організмі ряд біохімічних реакцій для продукції так званого гормону сну – мелатоніну, який виробляється шишкоподібною залозою.

Як відомо, така тонка регуляція процесу сну склалася неспроста. Сон – життєво-важлива необхідність для людини, так як під час сну, коли відключається свідомість, відбувається активний процес відновлення і оздоровлення організму. У сні активно відбувається процес утворення нових нервових і м’язових клітин. Крім того, у фазі сну нормалізується і відновлюється робота ендокринної та імунної систем. Як видно, під час сну відбуваються найважливіші процеси, необхідні для нормальної життєдіяльності людини, і тому нехтувати повноцінним сном не потрібно.

Читайте також:  Стрептоцид: краткая инструкция по применению
Якщо сон порушений

Навіть епізодичний поганий сон протягом лише однієї ночі завдає шкоди людині. Якщо ж мова йде про хронічне недосипання, то вже за короткий час здоров’я людини помітно погіршується. На жаль, сучасний ритм життя змушує людину часто відчувати стреси. Через часті переживань в першу чергу порушується сон. Неспокійній людині складно заснути, навіть якщо вона відчуває себе дуже втомленою і сонною.

Якщо раніше вважалося, що недосипання загрожує лише психоневрогенними проявами, то на сьогоднішній день абсолютно очевидно, що згубний вплив недосипання негативно відбивається на стані практично всіх органів і систем.

СонАналізуючи дані ряду медичних досліджень, вчені дійшли висновку, що хронічне недосипання з часом може призвести до ожиріння, підвищеного тиску, а також сприяє розвитку цукрового діабету.

Читайте також:  Ботокс волосся плюси й мінуси

Систематичне недосипання за рівнем негативного впливу на організм можна порівняти з недостатнім харчуванням або сидячим способом життя. Встановлено, що при недосипанні погіршується засвоєння клітинами глюкози, внаслідок чого остання накопичується в крові. У відповідь на підвищений вміст цукру в крові організм змушений виробляти більшу кількість інсуліну, що в кінцевому підсумку може призвести до діабету другого типу. Також недосипання призводить до підвищення гормону кортизолу (гормон стресу) і помітного ослаблення імунного захисту. У підсумку люди, у яких порушений сон, часто піддаються інфекційним захворюванням.

Як виспатися?

Як ви вже зрозуміли, поганий сон є серйозною загрозою здоров’ю. І якщо вам часто буває важко заснути, то потрібно якомога раніше вирішити цю проблему, щоб не запускати процес.

У першу чергу потрібно звернути увагу на свій розпорядок дня. Обов’язково знаходіть час для занять спортом. Бажано фізичні навантаження виконувати не в закритому приміщенні, а на свіжому повітрі в ранковий час, коли в ньому максимальний вміст кисню і мінімальна кількість вихлопних газів. Також приділяйте час відпочинку. Якщо ви не відпочиваєте від роботи, то з часом починаєте відчувати напруженість і занепокоєння, що в результаті і призводить до поганого сну.

Читайте також:  Що таке фільтр для води: переваги використання

У вирішенні проблеми поганого сну важливо допомагати своєму організму заснути. Для цього можна скористатися заспокійливими засобами, які сьогодні присутні в досить великій кількості в аптеках. Який же препарат вибрати? Звичайно, краще віддавати перевагу натуральним препаратам, бо вони, як правило, не надають побічної дії і м’яко впливають на організм.

Валеріана для хорошогу сну

Корінь валеріани використовується як заспокійлеві ліки вже більш ніж 2000 років.

Багато досліджень показують, що валеріана може допомогти людям заснути швидше, а також може покращити якість сну. Валеріана – препарат накопичувальної дії і з часом стає більш ефективною, тому краще приймати її щовечора протягом деякого періоду часу.

ВАЖЛИВО: У деяких людей валеріана може викликати розлад шлунка або головний біль. Валеріану можна приймати протягом чотирьох-шести тижнів.

Солодких снів!